18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chwile grozy

Królowa Elżbieta II OTARŁA SIĘ O ŚMIERĆ

02.06.2022  14:43
Królowa Elżbieta II otarła się o śmierć!
Królowa Elżbieta II otarła się o śmierć! Fot: LapaiIrKrapai/Shutterstock

Królowa Elżbieta II otarła się o śmierć! Poddani w Wielkiej Brytanii wstrzymali oddech, kiedy dowiedzieli się o tych strasznych wydarzeniach. Było o włos od wielkiej, międzynarodowej tragedii.

Królowa Elżbieta II jest ukochaną władczynią Brytyjczyków i żywym symbolem ich kraju. Niestety, od czasu śmierci ukochanego męża, księcia Filipa — jej stan zdrowia również szybko się pogarsza. Poddani są zrozpaczeni.

Śmierć księcia Filipa na chwilę przed jego setnymi urodzinami doprowadziła królową Elżbietę II do tragicznego stanu. Wielka miłość, jaka przez 73 lata łączyła tę parę — zakończyła się odejściem jednego z małżonków. Do takiej niewyobrażalnej tragedii doprowadziła zwykła infekcja, która zaatakowała jej męża i szybko go osłabiła. Ostatecznie małżonek królowej zmarł. Królowa Elżbieta od lat miała go za swojego największego przyjaciela i powiernika, dlatego kiedy księcia Filipa zabrakło — ona niemalże się załamała.

Królowa Elżbieta II otarła się o śmierć!

Stan zdrowia królowej Elżbiety II wyraźnie się pogarsza. Bacznie obserwujący swoją monarchinię poddani zauważyli, że na oficjalnych spotkaniach zaczęła się ona pojawiać z laską, a dodatkowo wyraźnie schudła. Elżbieta II jest już co prawda w bardzo zaawansowanym wieku, ma już 96 lat, ale do tej pory nigdy nie narzekała na problemy zdrowotne. Przeciwnie, wydawała się okazem witalności.

Niestety, wcześniej królowa dosłownie otarła się o śmierć w katastrofie! Monarchini spędziła ostatni weekend w swojej letniej rezydencji Balmoral, skąd we wtorek, 31 maja, wracała do Londynu, by 2 czerwca rozpocząć wielkie świętowanie platynowego jubileuszu zasiadania na brytyjskim tronie. Samolot, którym wracała do domu, nie mógł wylądować!

Prywatna maszyna z Elżbietą II na pokładzie przez około 15 minut krążyła w powietrzu, po czym jej pilot podjął drugą, udaną próbę lądowania na lotnisku RAF Northolt w północnym Londynie – podał dziennik "The Sun". Pałac Buckingham uspokaja:

Nie było obaw o bezpieczeństwo królowej.

Monarchini po opuszczeniu samolotu została przewieziona do Windsoru, gdzie trwały ostatnie przygotowania przed obchodami platynowego jubileuszu jej panowania na brytyjskim tronie. Gdyby jednak przytrafiło się jej nieszczęście, na tronie zasiadłby książę Karol, który jest najdłużej "czekającym" na koronę monarchą w historii.