18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tradycyjna przemowa odwołana

Źle z królową Elżbietą. Smutne oświadczenie

Wojciech Kozicki
10.05.2022  09:41
Królowa Elżbieta II uziemiona przez zły san zdrowia. Tradycyjne przemówienie w parlamencie odwołane
Królowa Elżbieta II uziemiona przez zły san zdrowia. Tradycyjne przemówienie w parlamencie odwołane Fot: Shutterstock/Cubankite

Królowa Elżbieta II zmaga się z coraz gorszym stanem zdrowia. Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie i potwierdził, że monarchini czuje się tak źle, iż nie weźmie udziału we wtorkowym otwarciu nowej sesji brytyjskiego parlamentu.

Królowa Elżbieta II w coraz gorszym stanie. Właśnie potwierdzono, że po raz trzeci w trakcie jej 70-letniego panowanie nie weźmie udziału we wtorkowym otwarciu nowej sesji brytyjskiego parlamentu. Mowa tronowa w jej imieniu zostanie odczytana przez księcia Karola. Czy powoli zaczyna spełniać się smutny i czarny scenariusz?

Chora królowa Elżbieta II. Czy zbliża się koniec panowania?

Królowa Elżbieta II coraz częściej ostatnio nie pojawia się publicznie, odwołuje podróże i spotkanie służbowe. 96-monarchini ma kolejne problemy zdrowotne. Oficjalnie potwierdzono, że tym razem ma kłopoty z poruszaniem się i lekarze zalecili jej odpoczynek. Nie wiadomo, czy będzie mogła wziąć udział w obchodach 70-lecia swojego panowania, które planowane są w dniach 2-5 czerwca.

Królowa nadal doświadcza epizodycznych problemów z poruszaniem się i w porozumieniu ze swoimi lekarzami niechętnie zdecydowała, że nie weźmie udziału w jutrzejszym otwarciu parlamentu – oświadczył Pałac Buckingham.

Królowa ostatni raz nie wzięła udziału w otwarciu sesji parlamentu 59 lat temu. Wówczas nie przedstawiła planów legislacyjnych, bo była w ciąży.

Brytyjski rząd realnie patrzy na wiek i stan zdrowia królowej Elżbiety II. Pojawiły się pierwsze informacje o przygotowaniach do ewentualnego pogrzebu i operacji London Bridge.

To kolejne z wydarzeń w ostatnich miesiącach, z udziału w którym 96-letnia Elżbieta II musiała zrezygnować ze względu na problemy zdrowotne. Zaczęły się one w październiku 2021 roku od skręcenia pleców, zaś w lutym tego roku test na obecność koronawirusa dał u niej wynik pozytywny, choć sam przebieg choroby był dość łagodny – przypomina Polsat News.
Czytaj także