18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rozpacz poddanych

Królowa Elżbieta II nie przeżyje śmierci męża? Dramat na Wyspach

12.04.2021  17:58
Królowa Elżbieta II w rozpaczy
Królowa Elżbieta II w rozpaczy Fot: EAST NEWS

Królowa Elżbieta II nie przeżyje śmierci księcia Filipa? Wyspy Brytyjskie wstrzymały oddech, bojąc się o swoją ukochaną władczynię. Wszystkie oczy skierowane są w tym wyjątkowo trudnym momencie wyłącznie na nią.

Książę Filip zmarł i ta śmierć doprowadziła jego żonę, królową Elżbietę II do krytycznego stanu. Monarchini wyszła za Filipa w młodości z wielkiej miłości i przez ponad 70 lat byli nierozłączni. Taka strata, mimo wszelkich życiowych niesnasek, jest czymś przerażającym. Do tej pory ciesząca się żelaznym zdrowiem monarchini momentalnie się załamała. Czy 95-letnia królowa przeżyje śmierć ukochanego?

Jeszcze niedawno wszyscy byliśmy w szoku, kiedy światem wstrząsnęła wieść o tym, że książę Filip ciężko zachorował i trafił na bardzo długi czas do szpitala. Infekcja zaatakowała męża władczyni i znacznie go osłabiła. Ostatecznie żelazny książę zmarł niewiele przed swoimi setnymi urodzinami. Najprawdopodobniej królowa Elżbieta II, wyjątkowo silna kobieta, bardzo źle znosi tę sytuację.

Czy królowa Elżbieta II przeżyje śmierć męża?

Znane są w historii przypadki, kiedy małżonkowie odchodzili w krótkim odstępie czasu. Królowa Elżbieta II nie jest też już okazem zdrowia i każde psychiczne załamanie może być dla niej trudne do przeżycia. Zwłaszcza odejście ukochanego księcia Filipa, którego od wielu lat nazywała swoim najlepszym przyjacielem, doradcą i z którym doczekała się narodzin aż czwórki królewskich dzieci.

Dzięki żonie księcia Edwarda, najmłodszego syna królowej i księcia Filipa - świat dowiedział się z całą mocą, jak monarchini znosi żałobę po ukochanym. "Królowa radzi sobie z tym wszystkim w niesamowity sposób" - odrzekła krótko i tajemniczo hrabina, na pytania dziennikarzy zgromadzonych pod pałacem. Wiadomo, że Elżbieta II nie jest specjalnie wylewna, dlatego z pewnością dusi w sobie emocje. To jeszcze gorsze dla zdrowia niż ich gwałtowne ujście. 

Myślała o tej chwili już wiele razy, wiedziała, że musi zachować spokój i nie pokazywać po sobie emocji. Taka już jej natura, wynika to z jej temperamentu i doświadczenia. W latach, w których dla niej pracowałem, zawsze była bardzo opanowana, niezależnie od tego, co się wydarzyło. Trzeba jednak zrozumieć, że tak jak dla każdego człowieka, jest to dla niej moment wyjątkowo trudny

- powiedział były rzecznik prasowy królowej Charles Anson w rozmowie z magazynem People.

W oczekiwaniu na pogrzeb księcia Filipa - wszyscy kierują swoje oczy w kierunku królowej Elżbiety II. Brytyjczycy darzą ją bezgraniczą miłością i oddaniem. Strata królowej byłaby dla nich niewyobrażalnym bólem. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej