18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

epidemia grozy

Królowa Elżbieta II odchodzi przez koronawirusa. To koniec

02.11.2020  15:34
Królowa Elżbieta II odchodzi przez koronawirusa?
Królowa Elżbieta II odchodzi przez koronawirusa? Fot: AFP/EAST NEWS

Królowa Elżbieta II odchodzi? Najdłużej panująca monarchini z dynastii Windsorów kończy swą posługę Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa.

Elżbieta II rządzi Wielką Brytanią nieprzerwanie od 1952 roku. Teraz zdaje się, że nadchodzi kres jej wladania - korona zaczyna monarchini ciążyć, a wszystkiemu winien jest koronawirus SARS-COV-2.

Królowa Elżbieta II odchodzi

Elżbieta z domu Windsorów rządzi Wielką Brytanią już ponad 60 lat. W ostatnim czasie, gdy świat ogarnęła pandemia koronawirusa, a Wielka Brytania zdecydowała się na wyjście z Unii Europejskiej, coraz częściej mówi się o ustąpieniu monarchini z tronu.

Licząca sobie już 94 lata królowa, jest osobą podwyższonego ryzyka w starciu z koronawirusem SARS-COV-2, musiała więc dla dobra własnego (ale też dobra kraju) zrezygnować z wielu obowiązków i aktywności.

Wieloletni biograf rodziny królewskiej Robert Jobson twierdzi, że to początek końca Elżbiety II. Większość królewskich obowiązków przejęli jej syn Karol i wnuk William, a to uświadomiło seniorce, że pora ustąpić...

Koronawirus pokona Elżbietę II?

Zdaniem Jonsona Elżbieta II już w 2021 roku zejdzie z królewskiego tronu i przekaże władzę w ręce młodszego... Czyje? Tego do końca nie wiadomo, bo choć następcą tronu powinien zostać książę Karol, możliwe jest, że królem nie zostanie. W takim wypadku władanie mocarstwem zostanie zrzucone na barki jego syna Williama.

Po 95. urodzinach królowa Elżbieta odda władanie. Obawiam się, że wcale tego nie chce, ale patrząc realistycznie, to dojdzie do momentu, w którym przekaże wszystkie swoje obowiązki - mówi Jonson w wywiadzie dla True Royality TV.

Zdaniem biografa królowa ustąpi z tronu zaraz po swoich 95. urodzinach, które przypadają 21 kwietnia 2021 roku.