18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutek w Anglii

Królowa Elżbieta II w czarnej rozpaczy. Jest bardzo źle

25.02.2021  12:47
Królowa Elżbieta II w rozpaczy
Królowa Elżbieta II w rozpaczy Fot: Chris Jackson/Press Association/East News

Królowa Elżbieta II znana jest z żelaznego zdrowia i rekordowo długiego panowania. Niestety, ostatnie wydarzenia załamałyby najsilniejszego. Anglicy podejrzewają, że ich monarchini jest w rozpaczy.

Królowa Elżbieta II panuje bajecznie długo i wciąż cieszy się rewelacyjnym zdrowiem. Do tej pory jej mąż, "Żelazny książę" Filip również mógł pochwalić się dobrą formą. Niestety, w ostatnich dniach 99-latek trafił do szpitala.

Jego stan, z uwagi na wiek, nie jest najlepszy. Rodzina królewska i wszyscy Brytyjczycy starają się przygotować nawet na najgorsze. Królowa Elżbieta II jako młoda kobieta wyszła za mąż z wielkiej miłości. Para małżeńska nieprzerwanie trwa u swojego boku od 1947 roku - wtedy też odbył się ich ślub. 

Elżbieta II w rozpaczy

Doczekali się razem czwórki dzieci, ósemki wnuków i dziewiątki prawnuków. Dotychczas książę Filip zawsze służył królowej Elżbiecie radą i pomocą. Teraz kiedy nie wiadomo, w jakim okresie wyjdzie ze szpitala - została ona całkiem sama.

Tymczasem spraw do załatwienia, do tego przykrych, jest wiele. Ich wnuk książę Harry i jego żona Meghan Markle, oświadczyli, że ostatecznie rezygnują z pełnienia funkcji członków rodziny królewskiej. Para miała po roku przekazać królowej swoją decyzję.

Do tego exroyalsi zgodzili się na wywiad u Oprah’y Winfrey - cała rodzina królewska mocno obawia się, co też padnie podczas ich wystąpienia, zaplanowanego na 7 marca. Tego samego dnia leciwa Elżbieta II ma wygłosić telewizyjne orędzie z okazji Dnia Wspólnoty Narodów. Zdecydowanie silna ręka męża to coś, co pomogłoby jej przeżyć te dni.

Niestety, los bywa czasem okrutny.

Czytaj także