18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Boże, chroń królową!

Królowa Elżbieta II w szpitalu. Smutne wieści

Wojciech Kozicki
22.10.2021  09:37
Królowa Elżbieta II w szpitalu. Stan zdrowia znów się pogorszył?
Królowa Elżbieta II w szpitalu. Stan zdrowia znów się pogorszył? Fot: Allstar Picture Library/Mary Evans Picture Library/East News

Królowa Elżbieta II trafiła do szpitala! Monarchini od dawna miała problemy ze zdrowiem, ale sytuacja zrobiła się dramatyczna. Spędziła noc na oddziale pod czujnym okiem lekarzy, co potwierdził Pałac Buckingham.

Wielka Brytania przeżywa chwile grozy. Najpierw dowiedzieliśmy się, że z powodu problemów ze zdrowiem królowa Elżbieta II musiała odwołać ważną podróż służbową do Irlandii Północnej. Niestety, najwyraźniej jej samopoczucie uległo pogorszeniu. Pałac Buckingham potwierdził, że była zmuszona spędzić noc ze środy na czwartek w szpitalu Króla Edwarda VII i poddano ją „wstępnym badaniom”.

Pogarsza się stan zdrowia Elżbiety II. Królowa w szpitalu

Pałac Buckingham uspokaja fanów królowej, że została już wypisana z prywatnego szpitala w Marylebonei regeneruje siły w zamku Windsor. Rzecznik rodziny królewskiej zapewnia, że Elżbieta II czuje się już znacznie lepiej. Zgodnie z zaleceniami lekarzy musi jednak całkowicie rezygnować z picia alkoholu. Jak zwraca uwagę BBC, ostatnich dniach zaczęła też korzystać z laski.

Pomimo słabnącego zdrowia, 95-letnia Elżbieta II wciąż mocno się forsuje. W samym tylko październiku odbyła 11 oficjalnych spotkań w tym ostatnie w ten wtorek w ramach globalnego szczytu inwestycyjnego w Londynie, a do tego jej grafik na listopad i grudzień jest mocno napięty. Co więcej, przyszłym roku czekają ją huczne obchody platynowego jubileuszu na tronie.

Brytyjskie tabloidy podkreślają, że ostatnie miesiące nie były dla Elżbiety II łatwe, co mogło znacznie wpłynąć na jej stan zdrowia. Za szczególnie traumatyczne momenty podaje się śmierć małżonka monarchini - księcia Filipa oraz "zdradę" księcia Harry'ego i Meghan Markle, którzy zafundowali całej rodzinie niezły roller coaster – pisze Pudelek.
Czytaj także