18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ogrom smutku

Królowa Elżbieta II w krytycznym stanie. Śmierć czai się na dworze

19.05.2021  17:35
Królowa Elżbieta II w rozpaczy?
Królowa Elżbieta II w rozpaczy? Fot: EAST NEWS

Królowa Elżbieta II ledwie miesiąc temu zmierzyła się z największą w życiu stratą - śmiercią ukochanego męża, a już los wystawia ją na ciężką próbę. Najwyraźniej śmierć rozgościła się na dobre na brytyjskim dworze.

Królowa Elżbieta II nie ma łatwego życia. Mimo tego, że jest już bardzo leciwa - władczyni spędza każdą chwilę na świeczniku - liczne obowiązki zmuszają ją do częstych aktywności społecznych. Teraz jest to jeszcze bardziej trudne niż zazwyczaj. 

Królowa Elżbieta II w rozpaczy

Śmierć księcia Filipa na chwilę przed setnymi urodzinami doprowadziła jego żonę, królową Elżbietę II do tragicznego stanu. Wielka miłość, jaka przez 73 lata łączyła tę parę - zakończyła się odejściem jednego z małżonków. Do takiej niewyobrażalnej tragedii doprowadziła zwykła infekcja, która zaatakowała jej męża i szybko go osłabiła. Ostatecznie żelazny książę (tak często nazywali go poddani) zmarł. Królowa Elżbieta od lat miała go za swojego największego przyjaciela i powiernika, dlatego kiedy księcia Filipa zabrakło - ona niemalże się załamała.

Teraz śmierć znowu zagościła na królewskim dworze - ponownie doprowadzając Elżbietę II do czarnej rozpaczy. Kiedy książę Filip trafił do szpitala monarchini otrzymała dwa szczeniaki rasy corgi. Psy były prezentem od jej syna, księcia Andrzeja. Fergus i Muick miały ją rozweselić w tym trudnym dla niej czasie. Wszyscy wiedzą, jak bardzo królowa kocha tę rasę. Niestety, w weekend jeden ze szczeniaków, mający ledwie 5 miesięcy - zachorował i zmarł.

Królowa jest całkowicie zdruzgotana. Szczenięta miały ją rozweselić w tym trudnym czasie. Wszyscy wokół są zmartwieni, gdyż stało się to tak szybko po stracie męża

- mówi informator gazety "The Sun".

Spędzanie czasu ze szczeniakami było dla niej do tej pory sposobem na oderwanie myśli od żałoby po ukochanym małżonku. Teraz królowa Elżbieta II otrzymała jeszcze jeden, ogromny cios od losu. Bardzo współczujemy jej straty.