18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe informacje

Śmierć królowej. Zmarła wcześniej, trzymali to w tajemnicy

Wojciech Kozicki
09.09.2022  10:14
Królowa Elżbieta II zmarła wcześniej. Trzymali to w tajemnicy przez...
Królowa Elżbieta II zmarła wcześniej. Trzymali to w tajemnicy przez... Fot: Pool/ABACA/EAST NEWS

Królowa Elżbieta II nie żyje. Najdłużej panująca monarchini w historii zmarła 8 września 2022 roku w wieku 96 lat. Oficjalny komunikat w tej sprawie pojawił się ok. godz. 19:30 czasu polskiego. Okazuje się jednak, że brytyjska królowa zmarła znacznie wcześniej. Dlaczego brytyjska premier Liz Truss trzymała to w tajemnicy?

Na jaw wychodzą nowe informacje o śmierci królowej Elżbiety II. Brytyjski rząd ujawnił, że chociaż oficjalny komunikat w tej sprawie pojawił się ok. godz. 19:30 czasu polskiego, to przez jakiś czas informacja o tragedii była trzymana w tajemnicy. Rzecznik brytyjskiego rządu oświadczył, że Liz Truss została poinformowana o śmierci królowej Elżbiety II o godzinie 16:30 brytyjskiego czasu, czyli 17:30 czasu polskiego.

Śmierć królowej Elżbiety II. Data i godzina

Informację o śmierci królowej Elżbiety II premier Liz Tuss otrzymała od sekretarza gabinetu Simona Case'a. Następnie szefowa rządu odbyła rozmowę z następcą tronu i nowym król Karolem III. O śmierci królowej Elżbiety redakcja BBC poinformowała na antenie o godzinie 18.30 (19.30 czasu polskiego). 

Śmierć Jej Wysokości Królowej to ogromny szok dla narodu i świata. Królowa Elżbieta II była skałą, na której zbudowana została współczesna Wielka Brytania. Nasz kraj rozwijał się i kwitł pod jej rządami. Wielka Brytania jest dziś tak wspaniałym krajem, jakim jest, dzięki niej - powiedziała podczas przemówienia na Downing Street brytyjska premier. (Wirtualna Polska)

Teraz Wielka Brytania w ramach operacji London Bridge przygotowuje się do niezwykłego pogrzebu królowej Elżbiety II. Pozostały jeszcze kwestie spadkowe, bo brytyjska królowa zostawiła po sobie testament i gigantyczny majątek.

Czytaj także