18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ma koronę!

Królowa Elżbieta ZAKAŻONA KORONAWIRUSEM. Wielka Brytania zamarła

20.02.2022  14:28
Królowa Elżbieta II chora na COVID-19
Królowa Elżbieta II chora na COVID-19 Fot: Photoshot/REPORTER

Królowa Elżbieta uzyskała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Brytyjczycy drżą o zdrowie monarchini, która ze względu na wiek zagrożona jest ciężkim przebiegiem choroby. Pałac Buckingham ujawnia szczegóły.

Agencja Reutera poinformowała, że królowa Elżbieta II jest zakażona koronawirusem. 95-latka została w pełni zaszczepiona na COVID-19, przyjęła również dawkę przypominającą.

Królowa Elżbieta II ma COVID-19

Pałac Buckingham w specjalnym oświadczeniu potwierdził medialne doniesienia, ujawniając szczegóły dotyczące stanu zdrowia Elżbiety II. Królowa przechodzi chorobę łagodnie, a objawy są podobne do przeziębienia.

Jej Królewska Mość odczuwa łagodne objawy podobne do przeziębienia, ale spodziewa się, że będzie mogła kontynuować lekkie obowiązki w Windsorze w nadchodzącym tygodniu. Nadal będzie otrzymywać opiekę lekarską i postępować zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi przekazał pałac.

Pierwsze obawy dotyczące zakażenia koronawirusem monarchini pojawiły się niespełna dwa tygodnie temu, gdy o zakażeniu poinformował jej syn, książę Karol. Jak się wtedy okazało, dwa dni wcześniej widziała się z nim królowa Elżbieta II.

logo Tu się dzieje