18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brak słów

Królowa Elżbieta nie przeżyje pogrzebu męża? Straszliwe momenty

14.04.2021  20:52
Królowa Elżbieta II na pogrzebie męża
Królowa Elżbieta II na pogrzebie męża Fot: PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Królowa Elżbieta II bardzo źle zniosła odejście jej ukochanego męża, księcia Filipa. Teraz wszyscy zastanawiają się, jak monarchini zniesie pogrzeb ukochanego. Tego dnia wszystkie oczy będą skierowane na nią.

Śmierć księcia Filipa na chwilę przed setnymi urodzinami doprowadziła jego żonę, królową Elżbietę II do tragicznego stanu. Wielka miłość, jaka przez 73 lata łączyła tę parę - zakończyła się odejściem jednego z małżonków. Teraz kiedy zbliża się pogrzeb księcia Filipa - oczy całego świata skierowane są na monarchinię, która jakoś musi udźwignąć swoją wielką stratę.

Do takiej niewyobrażalnej tragedii doprowadziła zwykła infekcja, która zaatakowała jej męża i szybko go osłabiła. Ostatecznie żelazny książę (tak często nazywali go poddani) zmarł. Królowa Elżbieta od lat miała go za swojego największego przyjaciela i powiernika, dlatego kiedy księcia Filipa zabrakło - ona niemalże się załamała. Już samo przeżycie śmierci ukochanego mężczyzny to sukces, ale jak władczyni zniesie jego pogrzeb?

Czy królowa Elżbieta II przeżyje pogrzeb męża?

To wyjątkowo przykre, ale znane są w historii przypadki, kiedy małżonkowie odchodzili w krótkim odstępie czasu. Królowa Elżbieta II nie jest już okazem zdrowia, a historia księcia Filipa pokazała, że w pewnym wieku nawet najbardziej błaha infekcja może doprowadzić do dramatu. Co dopiero mówić o tragicznych przeżyciach i traumach?

Królowa Elżbieta ma niewiele czasu na dojście do siebie przed oficjalnymi uroczystościami ostatniego pożegnania księcia Edynburga. Niestety, w obecnych czasach przez pandemię koronawirusa - pogrzeb monarchy nie będzie mógł odbyć się tak, jak by to miało miejsce w bezpiecznym okresie. To pierwsza gorzka pigułka, którą królowa Elżbieta II musi przełknąć. Drugą są nietypowe ostatnie życzenia jej męża.

Książę Filip zostanie pochowany w wełnianej trumnie.  Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 kwietnia o godzinie 16 czasu polskiego. Bliscy pożegnają księcia się w kaplicy św. Jerzego na Zamku Windsor. Zaplanowano udział jedynie 30 osób. To zdecydowanie będzie wyjątkowo wzruszający moment - mamy nadzieję, że serce Elżbiety to wszystko wytrzyma. Poddani bardzo jej teraz potrzebują. Strata królowej tak krótko po księciu - byłaby dla nich niewyobrażalnym bólem.