18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy rok, nowy dramat

Krwawe ZAMIESZKI w USA. Są ofiary śmiertelne

07.01.2021  07:55
Zamieszki w USA
Zamieszki w USA Fot: AP/Associated Press/East News

Od wczoraj światem wstrząsa przerażająca sytuacja z USA. Zwolennicy Donalda Trumpa, przekonani o niesprawiedliwości niedawnych wyborów prezydenckich, wdarli się do Kapitolu. W wyniku zamieszek, które się wywiązały - zginęło już kilka osób.

Zamieszki w USA są tematem numer jeden w Polsce i na świecie. Utarło się powiedzenie, że rok 2020 jest najgorszym, jaki nas spotkał od dawna, natomiast już na samym początku roku 2021 zaczyna się dziać całkiem źle. 

Wczoraj doszło do dantejskich scen w Stanach Zjednoczonych. Sympatycy prezydenta USA Donalda Trumpa wtargnęli do gmachu Kongresu, doprowadzając do wstrzymania posiedzenia amerykańskiego parlamentu. Jakby tego było mało, służby odnalazły przy Kapitolu materiały wybuchowe. Osoby, które do tego doprowadziły, stanowczo sprzeciwiały się zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta.

Zamieszki w USA. Są ofiary śmiertelne

W tym momencie sytuacja jest już bardzo zła. W amerykańskiej stolicy aresztowano ponad 50 osób, a 14 policjantów zostało rannych. Ofiar mogło być znacznie więcej - rozbrojono bowiem aż dwie, znalezione przez policjantów bomby - jedna z nich znajdowała się pod siedzibą Demokratów.

W trakcie trwania zamieszek w USA aż cztery osoby straciły życie, co może być niestety dopiero początkiem tragicznego bilansu tych wydarzeń. Według ustaleń służb, zwolennicy Donalda Trumpa podczas kilkugodzinnej okupacji budynku Kapitolu stosowali środki chemiczne.

Tak podbramkowe sytuacje wymagają natychmiastowego działania. Burmistrz Waszyngtonu Muriel Bowser ogłosiła, że stan wyjątkowy będzie obowiązywał w amerykańskiej stolicy do 21 stycznia, czyli pierwszego dnia po zaprzysiężeniu na prezydenta zwycięzcy listopadowych wyborów Demokraty Joe Bidena. 

Pozostaje nam z przerażeniem wyciągać wnioski z tego, co dzieje się za oceanem.