18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie jest dobrze

Krytyczne wieści o księciu Filipie. Królowa załamana?

01.03.2021  15:01
Książę Filip ciężko chory
Książę Filip ciężko chory Fot: FRANK AUGSTEIN/AFP/East News

Książę Filip niedawno zapadł na zdrowiu i trafił do szpitala. Mąż królowej Elżbiety II ma już 99 lat i każde pogorszenie jego stanu może być śmiertelnie niebezpieczne. Lekarze nie powstrzymują się od podejmowania trudnych decyzji w jego sprawie.

Książę Filip na Wyspach Brytyjskich nazywany był zawsze "Żelaznym księciem". 99-latek do tej pory cieszył się doskonałym zdrowiem i dumnie rządził wraz ze swoją małżonką - królową Elżbietą II. Para pobrała się w 1947 roku i od tego momentu była praktycznie nierozłączna.

Nic więc dziwnego, że królowa Elżbieta II przechodzi teraz nadzwyczaj trudne chwile. Jakiś czas temu książę Filip trafił do szpitala z powodu infekcji, która znacznie go osłabiła. Z uwagi na trudny czas pandemii koronawirusa - nie ma mowy o odwiedzinach w szpitalu.

Książę Filip wciąż w szpitalu

Teraz dowiadujemy się, że książę Filip nie tylko nie wychodzi ze szpitala, ale lekarze podjęli decyzję o przeniesieniu go do innej placówki. Czyżby to oznaczało, że z mężczyzną jest coraz gorzej? Załamani Brytyjczycy podświadomie przygotowują się na ostatnie pożegnanie monarchy. Gdyby wydarzyło się najgorsze - wszyscy byliby niesamowicie smutni.

Książę Edynburga został dziś przeniesiony ze Szpitala Króla Edwarda VII do Szpitala św. Bartłomieja, gdzie lekarze będą kontynuować jego leczenie z powodu infekcji, a także podejmą badania i obserwację pod kątem wcześniej istniejącej choroby serca. Książę nadal czuje się dobrze i reaguje na leczenie, ale oczekuje się, że pozostanie w szpitalu co najmniej do końca tygodnia

- taki komunikat wydał niedawno Pałac Buckingham. 

Jak do tej pory Pałac Buckingham w żadnym komunikacie nie sprecyzował, o jaką infekcję chodzi. Nie wiemy więc, jaka dokładnie choroba dopadła księcia Filipa. Miejmy nadzieję, że jego przydomek pokaże swoja moc i w tym wypadku. Wszyscy trzymamy kciuki, by żelazne zdrowie i tym razem go nie zawiodło.

Trudno sobie wyobrazić, jak królowa Elżbieta II poradziłaby sobie bez jego wsparcia. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej