18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kryzys w Nowym Jorku

Koronawirus masakruje USA. Będzie gorzej niż we Włoszech?

Wojciech Kozicki
23.03.2020  13:54
Koronawius w USA - podano nowe informacje, sytuacja jest dramatyczna
Koronawius w USA - podano nowe informacje, sytuacja jest dramatyczna Fot: Facebook/Voice of America - VOA

Pandemia koronawirusa na świecie rozprzestrzenia się jak zaraza z horroru. W Polsce sytuacja jeszcze nie jest tak tragiczna jak we Włoszech i w Hiszpanii, ale prawdziwy dramat zaczyna się w USA. Liczba chorych rośnie tam lawinowo, zaczyna się kryzys.

Koronawirus w USA to może być wkrótce epidemia jak z horroru. Amerykanie kupują masowo broń bo jak twierdzą, „system może się zawalić i wybuchnie chaos”. Ten czarny scenariusz jest możliwy? Sytuacja w Nowym Jorku jest dramatyczna. Chorych na SARS-Cov-2 jest ok. 100 policjantów, a wielu przebywa na zwolnieniach lekarskich. Służby ostrzegają, że najgorsze dopiero nadciąga.

Koronawirus w USA

W USA bilans zachrowań na koronawirusa wynosi już ponad 30 tys osób i odnotowano ponad 120 zgonów. W stanie Nowy Jork liczba chorych na koronawirusa wynosi już 15168, a jak donosi „The New York Times”, w niedzielę władze Nowego Jorku podały nowe dane i okazało się, że w weekend w mieście odnotowano 10764 nowych przypadków, a 3000 z nich wykryto w dzielnicach Queens i Brooklyn.

Kwiecień będzie gorszy od marca. Najgorszy będzie maj – ostrzega burmistrz Mowego Jorku de Blasio.

Gubernator Andrew Cuomo nakazał zamknięcie firm, które nie są istotne dla funkcjonowania kraju i zarządził budowę szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID-19. Zaapelował do rządu o pomoc i dostarczenie sprzętu medycznego.

To się nie skończy szybko. Epidemia może trwać nawet 9 miesięcy, a zarazić się może nawet 80% populacji - zapowiada Cuomo. (businessinsider.com)

Sugeruje, by natychmiast rozpocząć produkcję lub zamówić od firm maski, komibinezony i sprzęt medyczny. Twierdzi, że od decyzji prezydenta Donalda Trumpa zależy życie wielu ludzi. Sytuacja jest poważna, bo jak twierdzi nytimes.com, stan Nowy Jork to obecnie 5%  wszystkich przypadków koronawirusa na świecie!

Gubernator Nowego Jorku określił zachowanie mieszkańców miasta jako „niewłaściwe i aroganckie”. Mimo zagrożenia, wielu gromadzi się nadal w parkach i wielu innych publicznych miejsach. Zapowiedział, że z tego powodu konieczne będzie wprowadzenie zdecydowanych restrykcji. Zaproponował nawet zamknięcie niektórych ulic, by odbywał się na nich ruch pieszy. W ten sposób zwiększy odlełość między ludźmi.

Nie wiem jak mam mówić, aby ludzie wreszcie coś zrozumieli. Nie da się teraz żyć jak do tej pory – powiedział Cuomo krytykując Amerykanów nie stosujących się do zaleceń.

Czytaj także
Przeczytaj więcej