18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Na kolana" nabiera innego znaczenia

Ksiądz strzelał do ludzi wodą święconą z pistoletu

19.05.2020  10:55
Ksiądz oblewał wiernych wodą święconą z pistoletu
Ksiądz oblewał wiernych wodą święconą z pistoletu Fot: Facebook.com/St. Ambrose Parish

Wiele biznesów ma ogromne problemy ze względu na koronawirusa. Kościoły są jednymi z nich - ograniczenie ilości osób na mszach oznacza zmniejszone przychody. Księża kombinują więc, jak tu ulepszyć swój los.

Jednym z nich jest ojciec Timothy Pelc, który stwierdził, że nieco się zabawi (na szczęście w taki sposób, że Sekielski nie zrobi o nim filmu). Duchowny wymyślił więc, że będzie błogosławił swoich wiernych za pomocą pistoletu naładowanego wodą święconą.

Ksiądz strzelał do wiernych wodą święconą z pistoletu

Niedługo później, mężczyzna służący w kościele St. Ambrose w Grosse Pointe Park, w stanie Michigan, stał się ulubieńcem lokalnych internautów, kiedy na Facebooku pojawiły się zdjęcia z błogosławieństw. Ojciec Pelc stał się też bohaterem memów. Jego ulubionym jest ten, na którym zastępuje głównego bohatera gry "Doom" i strzela z pistoletu do demonów w piekle.

"Szukamy czegoś, co nas uratuje przed różnymi rzeczami - wirusem, samotnością, czymkolwiek" - powiedział ksiądz w rozmowie z CNN.  

I chociaż jego pistolet na wodę stał się wielką atrakcją dla wiernych, to nie stanie się on częścią występów ojca Pelca.

Pelc wyznał również, że jego głównym celem w jego działalności jest danie ludziom nadziei - w końcu jakby nie patrzeć, siedzi w biznesie wiary.

"Starajcie się stworzyć szczęśliwe wspomnienia dla waszych dzieciaków, które będą jedynym pozytywem tych czasów. To one patrzą na nas i obserwują, jak sobie z tym radzimy. Jeżeli możemy być silnymi i pozytywnymi figurami dla dzieciaków, to one za kilkanaście lat będą w stanie powiedzieć swoim dzieciom: Tak sobie radzimy z takimi sytuacjami" - stwierdził ojciec Pelc. 

logo Tu się dzieje