18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niesmak pozostaje

Ksiądz zadziwił wiernych. "Pedofilia jeszcze nikogo nie zabiła"

13.02.2020  14:42
Ksiądz zadziwił wiernych. "Pedofilia jeszcze nikogo nie zabiła"
Ksiądz zadziwił wiernych. "Pedofilia jeszcze nikogo nie zabiła" Fot: Shutterstock/lunamarina

Ksiądz zapytany o aborcję i pedofilię, pokusił się na skandaliczną wypowiedź. Tysiące wiernych są w szoku i nie mogą się po tym pozbierać. Nic z resztą dziwnego, kiedy takie słowa padają z ust kapłana religii opierającej się na miłosierdziu. 

Ksiądz katolicki pochodzący z Rhode Island potępił polityków, którzy poparli liberalizację prawa aborcyjnego. Jednocześnie dopuścił się wypowiedzi, która sprawiła, że szczęki wszystkim opadły do poziomu podłogi.

Jasne jest, że kościół katolicki zmaga się z problemem pedofilii. Watykan jest przerażony skalą potwornego zjawiska, a coraz więcej wiernych odwraca się od religii właśnie z powodu skandalicznych praktyk kapłanów. Księdzu z Rhode Island to jednak wcale aż tak mocno nie przeszkadza.

Ksiądz skandalicznie wypowiedział się o pedofilii 

Kapłan stwierdził, że komuś, kto popiera aborcję należy odmówić prawa do komunii oraz innych sakramentów. Jednocześnie w jego oczach aborcja jest znacznie większym grzechem niż pedofilia. Dlaczego? Oddajemy głos księdzu.

Niektórzy mogą porównywać pedofilię i aborcję. Ale pedofilia nikogo jeszcze nie zabiła, a aborcja zabija

- powiedział z przekonaniem kapłan West Warwick.

Ksiądz Richard Bucci dodał jeszcze, że jego postawa nie powinna nikogo dziwić, bowiem jest zgodna z nauczaniem kościoła. Słowa duchownego wywołały kosmiczne poruszenie w USA, co w ogóle nas nie dziwi. Została na niego złożona skarga do biskupa, ale ten się jeszcze nie odniósł do sprawy. 

Współczujemy wszystkim ofiarom pedofilii, które muszą słuchać takich tekstów. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej