Brytyjczycy zamarli

Książę Filip w ciężkim stanie? Księżna mówi o dramacie

04.03.2021  08:21
Książę Filip jest w ciężkim stanie?
Książę Filip jest w ciężkim stanie? Fot: Rex Features/East News

Książę Filip (książę Edynburga) pozostaje w szpitalu, a Wielką Brytanię obiegają plotki o ciężkim stanie jego zdrowia. Informacjami o leczeniu teścia podzieliła się księżna Camilla.

Minęły już dwa tygodnie, odkąd książę Filip trafił do szpitala. 99-letni mąż królowej Elżbiety II ma przechodzić "infekcję" z powodu której teraz cała Wielka Brytania wstrzymuje oddech. Pojawiają się bowiem plotki, że choroba nie jest tak delikatna, jak zapewnia królewski pałac.

Brytyjczycy już opracowali całą procedurę na wypadek śmierci księcia Filipa. Gdy moment ten nadejdzie, wszyscy mieszkańcy kraju dowiedzą się o tym w jednym momencie - dzień po zgonie, dokładnie o godzinie 8 rano.

Książę Filip w ciężkim stanie?

Tymczasem z Wielkiej Brytanii również do Polski docierają wieści o ciężkim stanie księcia. Jeden z dzienników informuje o tym, że obywatele i rodzina jednoczą się w modlitwach za monarchę. Tymczasem żona jego syna, księcia Karola, informuje o trudnym leczeniu teścia.

Księżna Camilla pojawiła się w środę w punkcie szczepień w kościele św. Pawła w Londynie. W rozmowie z wolontariuszami wspomniała, że leczenie księcia Filipa jest "chwilami bolesne". Dała jednak do zrozumienia, że mimo wszystko stan jej teścia powoli się poprawia.

Czytaj także