18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat na Wyspach

Książę Filip w krytycznym stanie? Cały kraj modli się za niego

03.03.2021  14:45
Książę Filip jest ciężko chory
Książę Filip jest ciężko chory Fot: STEVE PARSONS/AFP/East News

Książę Filip ciężko zapadł na nieokreśloną infekcję. Lekarze milczą, rodzina milczy, a Brytyjczycy przygotowują się na najgorsze. Czy "Żelaznemu księciu" uda się jeszcze wyjść z tego impasu?

Książę Filip ciężka zachorował kilka tygodni temu i na razie nic nie wskazuje na to, by miał szybko wyjść za szpitala. Znajduje się pod czujną opieką lekarzy, którzy starają się pomóc mu najlepiej, jak potrafią. Szczególnie mocno stan swojego męża przeżywa królowa Elżbieta II, która jest mu poślubiona od 1947 roku.

Nic więc dziwnego, że królowa Elżbieta II przechodzi teraz nadzwyczaj trudne chwile. Kiedy książę Filip trafił do szpitala z powodu infekcji, która znacznie go osłabiła - wszyscy w kraju wstrzymali oddech. Do tej pory 99-latek cieszył się znakomitym zdrowiem.

Czy książę Filip pokona chorobę?

Książę Filip wciąż nie tylko nie wychodzi ze szpitala, ale lekarze podjęli decyzję o przeniesieniu go do innej placówki. Czyżby to oznaczało, że z mężczyzną jest coraz gorzej? Załamani Brytyjczycy podświadomie przygotowują się na ostatnie pożegnanie monarchy. 

Personel i cała rodzina królewska jednoczą się w swoich modlitwach za księcia.

- podaje jeden z brytyjskich dzienników.

Jeśli uda mu się pokonać tajemniczą chorobę to 10 czerwca mąż Elżbiety II obchodzić będzie swoje setne urodziny. Starszy od królowej o 5 lat, książę Filip już jakiś czas temu przeszedł na emeryturę i nie towarzyszy swojej żonie podczas publicznych wystąpień i bankietów. Mimo to zawsze służy małżonce ciepłym słowem i dobrą radą.

Doprawdy trudno sobie wyobrazić, jak królowa Elżbieta II poradziłaby sobie bez jego wsparcia. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej