18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niech żyje!

Książę Karol KRÓLEM WIELKIEJ BRYTANII

08.09.2022  20:16
Książę Karol został królem
Książę Karol został królem Fot: Frederic Legrand - COMEO/Shutterstock

Niewyobrażalnie bolesna strata, śmierć matki, otwiera nowy rozdział w życiu księcia Karola. Mężczyzna zostaje królem Wielkiej Brytanii. To kolejna era w historii królestwa.

Śmierć królowej Elżbiety II sprawiła, że Wielka Brytania pogrążyła się we łzach. Monarchini była najdłużej panującym na Wyspach Brytyjskich władcą w historii tego kraju. Niestety, nagłe załamanie zdrowia zakończyło jej panowanie.

Tragiczne wydarzenie, jakim bez dwóch zdań jest śmierć matki, sprawiło, że książę Karol oficjalnie stał się królem. Do tej pory był najdłużej "czekającym" na koronę księciem w historii. Z pewnością ten dzień jednak nie przyniósł mu radości.

Książę Karol został królem

To już oficjalne. Karol, najstarszy syn Elżbiety II, został po jej śmierci nowym królem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. 73-letni książę jest najstarszym monarchą wstępującym na tron w brytyjskiej historii. Pochodzi jednak z bardzo długowiecznej rodziny, dlatego jego panowanie wcale nie musi być krótkie.

Książę Karol oficjalnie obejmie władzę w Zjednoczonym Królestwie po tym, jak zostanie uroczyście ukoronowany w Londynie. Na razie jego najstarszy syn, zrodzony ze związku z Dianą Spencer - książę William, został oficjalnym następcą tronu Wielkiej Brytanii. Wyrazy żałoby i współczucia spływają do rodziny królewskiej zewsząd, nawet z ogarniętej wojną Ukrainy.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość się o śmierci Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. W imieniu narodu ukraińskiego składamy najszczersze kondolencje rodzinie królewskiej, całej Wielkiej Brytanii oraz Wspólnocie Narodów z powodu tej nieodwracalnej straty. Nasze myśli i modlitwy są z wami

- napisał na Twitterze prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.  

Sam król Karol III również wydał oficjalne oświadczenie po śmierci swojej ukochanej matki: "Śmierć mojej ukochanej Matki to moment wielkiego smutku dla mnie i wszystkich członków naszej rodziny" - napisał.

Jego Wysokość poradzi sobie z tą rozpaczą?

Czytaj także