Mroczne fakty

Książę Karol jest nieuleczalnie chory. Tajemnica rodziny królewskiej

23.10.2021  17:47
Nieuleczalnie chory książę Karol
Nieuleczalnie chory książę Karol Fot: JACOB KING/AFP/East News

Książę Karol jest nieuleczalnie chory! Rodzina królewska najwyraźniej skrywa jeszcze całkiem sporo tajemnic, skoro dopiero kilka wyszło na jaw, a one wciąż się nie kończą. 

Światem wstrząsnęła właśnie informacja o tym, że królowa Elżbieta II, która od 70 lat zasiada na tronie Wielkiej Brytanii, trafiła do szpitala. Ciesząca się żelaznym zdrowiem władczyni zaczyna na nim podupadać.

W kolejce do tronu pierwszy jest jej pierworodny syn książę Karol. Jak się jednak okazuje, mąż zmarłej tragicznie księżnej Diany również nie jest okazem zdrowia. Ma pewne problemy, które są nieuleczalne. Co więcej, odziedziczył je po matce. Jak wiele sekretów skrywa jeszcze rodzina królewska?

Nieuleczalnie chory książę Karol

W monarchii od dłuższego czasu nie dzieje się najlepiej. Królowa Elżbieta II jest coraz starsza, a niedawno całą Wielką Brytanią wstrząsnęły doniesienia o śmierci jej męża, księcia Filipa. Teraz zła passa najwyraźniej trwa.

Co więcej, jak się okazuje od wielu lat królowa Elżbieta II cierpi z powodu objawu Raynauda. Jest to napadowy skurcz tętnic w obrębie rąk, rzadziej stóp bez wyraźnej przyczyny. Choroba ta objawia się silnym sinieniem i puchnięciem dłoni. Można to zauważyć, oglądając uważnie zdjęcia monarchini. Królowej bardzo długo udawało się ukryć chorobę, ponieważ często nosi rękawiczki.

Chorobę po matce odziedziczył książę Karol. Jego ręce na oficjalnych fotografiach wyglądają często bardzo niepokojąco. Pałac Buckingham nie chce komentować tej królewskiej przypadłości. Wiadomo jednak, że nie ma na nią lekarstwa.

Myślicie, że książę kiedyś skomentuje oficjalnie swój stan?

Czytaj także