18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przełom w monarchii

Książę William PRZEJMUJE TRON?! Królowa może abdykować

28.10.2021  21:46
Królowa Elżbieta II abdykuje?
Królowa Elżbieta II abdykuje? Fot: Liv Oeian/Shutterstock

Książę William przejmie tron zamiast swojego ojca, księcia Karola? W obliczu doniesień o złym stanie zdrowia królowej Elżbiety II wszystko jest możliwe. Rodzina królewska skrywa wiele tajemnic i od lat uchodzi za nieprzewidywalną. 

Królowa Elżbieta II wkrótce odda tron swojemu wnukowi, księciu Williamowi? Wszystko wskazuje na to, że historia monarchii brytyjskiej może nabrać rumieńców. Ostatni czas to okres wielkich zmian na dworze królewskim. Czy to syn księżnej Diany, a nie jej wiarołomny małżonek, zostanie brytyjskim królem?

Królowa Elżbieta II abdykuje?

Latem Wielką Brytanią dogłębnie wstrząsnęła śmierć księcia Filipa na chwilę przed jego setnymi urodzinami. To wydarzenie doprowadziło królową Elżbietę II do tragicznego stanu. Do takiej tragedii doprowadziła zwykła infekcja, która zaatakowała jej męża i szybko go osłabiła. Ostatecznie małżonek królowej zmarł. Królowa Elżbieta od lat miała go za swojego największego przyjaciela i powiernika, dlatego kiedy księcia Filipa zabrakło — ona niemalże się załamała.

Od tego momentu z królową Elżbietą II jest coraz gorzej. Stan zdrowia monarchini wyraźnie się pogarsza. Bacznie obserwujący swoją władczynię poddani zauważyli, że na oficjalnych spotkaniach zaczęła się ona pojawiać z laską, a dodatkowo wyraźnie schudła.

Królowa Elżbieta II odwołała swój udział w szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow. W ubiegłym tygodniu 95-letnia królowa brytyjska spędziła noc w szpitalu. Kiedyś władczyni nie opuszczała żadnych oficjalnych uroczystości, więc poddani bardzo się martwią. Mają świadomość, że musi czuć się naprawdę źle, skoro zaczyna odpuszczać swoje obowiązki. Ponieważ Elżbieta II słynie z żelaznej woli i zamiłowania do etykiety, pojawiają się spekulacje, że w momencie, w którym nie będzie już mogła wykonywać obowiązków - po prostu przekaże tron swojemu potomkowi.

Książę William królem Wielkiej Brytanii

Teoretycznie kolejny w kolejce do tronu jest syn monarchini - książę Karol. Czekał on jednak na tron długie dziesięciolecia i sam stał się dość sędziwym dziadkiem. Książę William, mimo niewygodnych faktów na swój temat, od lat przygotowuje się za to do roli króla, a jest teraz w pełni sił. Z całą pewnością nie będzie się sprzeciwiał decyzji swojej babci, która dla całego rodu jest wielkim autorytetem. Ona natomiast ma pewne plany...

Królowa uznała, że lepiej, aby William i Kate objęli tron. Mówiąc szczerze, wątpiła, aby książę Karol posiadał właściwe cechy osobowości, aby przejąć koronę. Dla królowej ważne jest, aby jej następca był popularny

 - wyznał jakiś czas temu tabloidowi "In Touch" jeden z informatorów.

Myślicie, że książę Karol uszanuje wolę swojej ukochanej matki?

Czytaj także