18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Anglia wstrzymała oddech

Księżna Camilla zostanie KRÓLOWĄ?!

08.09.2022  21:13
Księżna Camilla zostanie KRÓLOWĄ?!
Księżna Camilla zostanie KRÓLOWĄ?! Fot: 360b/Shutterstock

Księżna Camilla pomimo upływu lat wciąż wzbudza pewne kontrowersje. Czy żona księcia Karola wkrótce faktycznie otrzyma tytuł królowej? Po śmierci królowej Elżbiety II wiele osób się nad tym zastanawia.

Królowa Elżbieta II nie żyje i ta wiadomość zmroziła dziś krew w żyłach całemu światu. Bez wątpienia kończy się pewna epoka i nic na świecie nie będzie już w stanie jej przywrócić. 

Książę Karol, najstarszy syn Elżbiety II, został po jej śmierci nowym królem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. 73-letni książę jest najstarszym monarchą wstępującym na tron w brytyjskiej historii.

Księżna Camilla zostanie KRÓLOWĄ?!

Książę Karol oficjalnie obejmie władzę w Zjednoczonym Królestwie po tym, jak zostanie uroczyście ukoronowany w Londynie. Na razie jego najstarszy syn, zrodzony ze związku z Dianą Spencer - książę William, został oficjalnym następcą tronu Wielkiej Brytanii. Kto jednak stanie się królową Wielkiej Brytanii?

Sprawa jest kontrowersyjna. Książę Karol pozostaje w związku małżeńskim ze swoją drugą kobietą, księżną Camillą, z która dawniej zdradzał pierwszą żonę. Wśród Brytyjczyków księżna nie cieszy się zbyt dużą sympatią, ale jako żona króla automatycznie stanie się królową.

Zdaniem eksperta konstytucyjnego z Bangor University, dr Craiga Prescotta, losy księżnej mogą potoczyć się jeszcze pozytywnie. Minęło wiele lat, odkąd Camilla Parker-Bowles weszła do rodziny królewskiej, zostając drugą żoną Karola. Wielka Brytania na swój sposób przyzwyczaiła się do jej obecności, rodzina królewska ją zaakceptowała.

Będzie z niej dobra i mądra władczyni?