18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy rozdział historii

Księżna gotowa na STANIE SIĘ KRÓLOWĄ

09.09.2022  21:25
Księżna Kate gotowa na zostanie królową
Księżna Kate gotowa na zostanie królową Fot: Reporters / Andrieu/REPORTER

Nagła śmierć królowej Elżbiety II rozpoczyna nową epokę w historii monarchii brytyjskiej. Nie jedna, a dwie księżne są już gotowe do transformacji w nową królową.

Śmierć królowej Elżbiety II sprawiła, że Wielka Brytania pogrążyła się we łzach. Monarchini była najdłużej panującym na Wyspach Brytyjskich władcą w historii tego kraju. Niestety, nagłe załamanie zdrowia zakończyło jej panowanie. Tragiczne wydarzenie, jakim bez dwóch zdań jest śmierć matki, sprawiło, że książę Karol oficjalnie stał się królem. Do tej pory był najdłużej "czekającym" na koronę księciem w historii. 

Nim królowa odeszła, pojawiały się liczne głosy, że chciała ona oddać tron swojemu wnukowi, księciu Williamowi. Widzimy jednak, że ostatecznie Wielka Brytania zachowała wszelkie wieloletnie zasady i tradycje i nie zmieniła kolejności dziedziczenia. Książę William jest jednak obecnie oficjalnym następcą tronu, a jego małżonka księżna Cambridge pozostaje gotowa na transformację w królową.

Królowa Elżbieta II abdykuje?

Stosunkowo niedawno Wielką Brytanią dogłębnie wstrząsnęła śmierć księcia Filipa na chwilę przed jego setnymi urodzinami. To wydarzenie doprowadziło królową Elżbietę II do tragicznego stanu. Do takiej tragedii doprowadziła zwykła infekcja, która zaatakowała jej męża i szybko go osłabiła. Ostatecznie małżonek królowej zmarł. 

Lekarze są zgodni co do tego, że stan królowej Elżbiety II zaczął się bardzo szybko pogarszać właśnie po śmierci jej księcia małżonka. Ostatecznie ona również podążyła jego śladem, odchodząc nagle w wieku 96 lat. 

Teraz na Wyspach Brytyjskich władać będzie król Karol III. Czekał on na tron długie dziesięciolecia i sam stał się w międzyczasie dość sędziwym jegomościem. Książę William, mimo niewygodnych faktów na swój temat, od lat przygotowuje się za to do roli króla, a jest teraz w pełni sił. Być może jemu tron przypadnie w udziale znacznie szybciej niż ojcu.

To byłby całkiem duży przewrót w historii monarchii brytyjskiej, ale pamięta ona już nie takie zamieszania. Księżna Kate, żona Williama, cieszy się znacznie większą sympatią niż księżna Camilla. Myślicie, że Brytyjczycy sami woleliby, aby to młody książę przejął tron?