18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie lubią go

Kto nie pogratulował Bidenowi? Nie wszyscy go lubią

Bartłomiej Ciepielewski
09.11.2020  14:48
Nie wszyscy lubią Joe Bidena
Nie wszyscy lubią Joe Bidena Fot: WITOLD ROZBICKI/REPORTER

Cały świat przesyła dla Joe Bidena gratulacje z okazji wygranych wyborów prezydenckich. Jednak nie każdy przywódca pogodził się z wynikiem podanym przez amerykańskie media. Kto nadal wierzy w reelekcję Donalda Trumpa?

Gratulacji nie złożył Wladimir Putin, który liczył na zwycięstwo Donalda Trumpa. Joe Biden prawdopodobnie będzie rzadziej wyciągał rękę w stronę rosyjskiego przywódcy. Polityczna wizja obu tych polityków jest całkowicie rozbieżna.

Prezydent Meksyku zaznaczył, że gratulacje złoży po rozstrzygnięciu niejasności dotyczących liczenia głosów w wyborach prezydenckich. Podejrzewa on, że sprawdzanie kart wyborczych mogło być nieuczciwe.

Korea Północna również nie zareagowała na wygraną Joe Bidena. Mimo że stosunki Korei z USA od zawsze były napięte, to w ostatnich latach Trump nieco je poprawił. Nie jest pewne czy nowy prezydent będzie prowadził politykę ocieplania stosunków z koreańskim przywódcą.

Reakcja prezydenta Polski na wygraną Joe Bidena

Niejednoznaczne gratulacje przesłał na Twitterze Andrzej Duda. Prezydent nie pogratulował wygranej, a jedynie udanej kampanii prezydenckiej.

Gratulacje dla Joe Bidena za udaną kampanię prezydencką. W oczekiwaniu na nominację Kolegium Elektorów Polska jest zdeterminowana, aby utrzymać wysoki poziom i wysoką jakość polsko-amerykańskiego partnerstwa strategicznego dla jeszcze silniejszego sojuszu - przekazał na Twitterze Andrzej Duda.

Jak wynika z opublikowanego tweeta, niektórzy polscy politycy nadal wierzą, że wygrał Donald Trump. Część prawicowego środowiska zarzuca nawet fałszerstwa wyborcze.

Czytaj także
Przeczytaj więcej