18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cios w Chiny i WHO

Kto odpowiada za epidemię? Ujawnili szokujące dokumenty!

Wojciech Kozicki
03.06.2020  12:21
Cios w Chiny i WHO - to nokaut?
Cios w Chiny i WHO - to nokaut? Fot: Facebook/China Xinhua News

Jakie naprawdę jest źródło koronawirusa? Czy epidemia zaczęła się w laboratorium, gdzie bada się najgroźniejsze choroby? Wyciekają kolejne informacje, pojawiają się kolejne teorie spiskowe. Amerykańska agencja Associated Press (AP) ujawniła szokujące dokumenty, które rzucają nowe światło na chińską plagę.

Padały już liczne oskarżenia pod adresem Chin, w tym ze strony USA, że Chiny ukrywały informacje o koronawirusie i opóźniły rozpoczęcie walki z pandemią. Czy to jedynie teoria spiskowa? Amerykańska agencja Associated Press (AP) ujawniła nagrania z wewnętrznych i prywatnych spotkań WHO, które mogą być potężnym ciosem w Chińczyków.

Chiny winne pandemii koronawirusa?

Okazuje się, że na samym początku epidemii urzędnicy WHO wiedzieli, że Chiny nie ujawniały istotnych informacji o nowej chorobie. Winna miały być „ścisła kontrola informacji w Chinach”.

Z ujawnionych dokumentów i nagrań wynika, że przedstawiciele WHO mówili o otrzymywaniu od Chińczyków minimalnej ilości danych, co nie pozwalał szybko i prawidłowo zareagować na rozwój choroby z Wuhan. Chińskie władze nie chciały ujawnić m.in. danych na temat zakażonych pacjentów i utrudniały im ocenę, jak bardzo rozprzestrzenia się koronawirus i jakie ryzyko oznacza dla reszty świata. Media przypominają jednak, że w styczniu Światowa Organizacja Zdrowia publicznie chwaliła Chiny za szybką reakcję na pojawienie się nowego koronawirusa i dziękowała chińskim władzom za "natychmiastowe udostępnienie" mapy genetycznej wirusa.

Urzędnicy WHO debatowali, jak uzyskać od Chin sekwencje genów i szczegółowe dane pacjentów, by nie rozgniewać władz. Obawiali się utraty dostępu i wpędzenia chińskich naukowców w kłopoty – o2 cytuje informacje agencji AP.

Zagłosuj

Czy koronawirus to broń biologiczna?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze