18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rodzina w rozpaczy

Kto zdążył się pożegnać z królową? Trudne chwile

09.09.2022  15:33
Kto pożegnał królową Elżbietę II?
Kto pożegnał królową Elżbietę II? Fot: PAUL EDWARDS/AFP/East News

Królowa Elżbieta II była nie tylko monarchinią, ale przede wszystkim matką, babką i prababką. Gdy jej stan zdrowia uległ nagłemu pogorszeniu, rodzina pospieszyła ku niej, by zdążyć się pożegnać. Nie wszystkim się to udało.

Królowa Elżbieta II była najdłużej panującym monarchą na Wyspach Brytyjskich. Kiedy nagle i bez uprzedzenia zapadła na zdrowiu, wszyscy poddani modlili się, by był to chwilowy spadek formy. Niestety, monarchini odeszła w zaledwie kilka godzin.

Kto pożegnał królową Elżbietę II?

Królowa Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii kraju. Na tronie Wielkiej Brytanii zasiadała od 1952 roku. W ostatniej chwili była przy niej rodzina, która od momentu pogorszenia się jej stanu zdrowia, napływała nad łoże monarchini z całego świata.

Ta wieść wstrząsnęła wszystkimi, na razie nieznana jest konkretna przyczyna śmierci królowej, ale Pałac Buckingham z pewnością w pewnym momencie wystosuje konieczne oświadczenie w tej sprawie. Na razie wiadomo, że królowa "odeszła spokojnie" w Balmoral w Szkocji, gdzie zazwyczaj spędzała wakacje.

Kiedy lekarze zauważyli, że z Elżbietą II źle się dzieje, od razu poinformowali rodzinę. Księżniczki, księżne i książęta pospieszyli z całego świata, by zdążyć się z królową zobaczyć. Niestety, nie wszystkim było to dane.

Jak podaje "Daily mail", książę Karol (obecnie już król Karol III) i jego siostra księżniczka Anna byli jedynymi członkami rodziny, którzy zdążyli pożegnać się z Elżbietą II przed jej odejściem i byli przy jej boku, gdy wydała ostatnie tchnienie. W tym czasie książęta William, Andrzej i Edward byli jeszcze w trasie. Wylądowali na lotnisku w Aberdeen i pojechali samochodem na zamek. 

Gdy działa się tragedia książę Harry wciąż był w powietrzu, na pokładzie swojego prywatnego samolotu, który wylądował w Aberdeen ok. 21:00 polskiego czasu. Teraz cała rodzina będzie mogła spełnić swoją powinność podczas ostatniego pożegnania i historycznego momentu - pogrzebu królowej Elżbiety II.

Czytaj także