18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokujące wideo i zdjęcia

Wybuch w hotelu Saratoga. Rośnie liczba ofiar!

Wojciech Kozicki
06.05.2022  20:57
Wybuch w hotelu Saratoga w Hawanie. Rośnie liczba ofiar. Doszło do wycieku gazu?
Wybuch w hotelu Saratoga w Hawanie. Rośnie liczba ofiar. Doszło do wycieku gazu? Fot: AP/Associated Press/East News/AP Photo/Ramon Espinosa)

Właśnie oficjalnie została potwierdzona wiadomość, że w hotelu Saratoga w Hawanie (Kuba) doszło do wybuchu, a do mediów spływają szokujące materiały wideo i zdjęcia z miejsca katastrofy. Niestety, napływają niepokojące informacje o liczbie ofiar śmiertelnych. Wstępnie mówi się, że był to wybuch gazu.

Wybuch w hotelu Saratoga w Hawanie. Natychmiast pojawiły się nieoficjalnie doniesienia, że mógł to być zamach terrorystyczny. Prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel powiedział jednak, że w hotelu nie doszło do wybuchu bomby. Wciąż nie została oficjalnie ustalona przyczyna wybuchu, ale wstępnie mówi się, że mógł to być wyciek gazu. Cubadebate nieoficjalnie podaje, że do wybuchu miało dojść podczas transferu skroplonego gazu z ciężarówki.

Kuba. Wybuch gazu w hotelu Saratoga. Dramatyczne zdjęcia i wideo

Kubańskie państwowe media podały, że zginęło co najmniej 8 osób, a 30 zostało rannych. Do internetu trafiają kolejne nagrania wideo, na których widać zniszczony hotel po wybuchu. Wciąż trwa akcja ratownicza, a służby przeszukują gruzowisko w poszukiwaniu ofiar i ocalałych. Na zdjęciach widać, że runęła fasada luksusowego hotelu. Wybuch był tak potężny, że uszkodzony został sąsiedni budynek oraz samochody zaparkowane w okolicy.

Według świadków w hotelu wybuchł pożar. Policja odcięła kordonem sąsiednie budynki i ewakuowała położoną w pobliżu szkołę – podaje rmf24.pl.

Hotel Saratoga to miejsce, gdzie często bywali celebryci, gwiazdy i politycy. Chociaż wciąż ma 5 gwiazdek, to sądząc po opiniach w internecie, lata swojej świetności miał ostatnio za sobą.

Z okolicznych budynków ewakuowano mieszkańców, bowiem budynek hotelu Saratoga grozi całkowitym zawaleniem. Istnieje również ryzyko kolejnego wybuchu, bo pod gruzami znajduje się zbiornik z gazem – donosi Wirtualna Polska.