18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Popłynie rzeka krwi

Kwaśniewski ujawnia plany Putina. "ON ma być zlikwidowany"

25.02.2022  10:57
Kwaśniewski o planach Putina. Chce zabić ukraińskiego prezydenta?
Kwaśniewski o planach Putina. Chce zabić ukraińskiego prezydenta? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Trwa krwawa inwazja Rosji na Ukrainę. Jaki jest jednak naprawdę cel Władimira Putina? Były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski udzielił wywiadu, w którym ujawnił, jaki może być prawdziwy cel rosyjskiego ataku.

Wojna na Ukrainie pochłania coraz więcej ofiar, a rosyjskie wojska zbliżają się do Kijowa, prowadząc makabryczne bombardowanie stolicy. Jakie są jednak naprawdę prawdziwe cele wyznaczone przez Władimira Putina? Aleksander Kwaśniewski w Polsat News stwierdził, że Rosjanie chcą pojmać prezydenta Ukrainy, a może nawet go zabić. Sam Wołodymyr Zełenski powiedział niedawno, że jest głównym celem Putina.

Kwaśniewski o planach Putina. Ukraina to nie koniec?

Zdaniem Kwaśniewskiego, Putin chce po zajęciu Kijowa obalić ukraiński rząd i zainstalować na Ukrainie posłusznych sobie polityków. Wielu ekspertów i wojskowych prognozowała podobny scenariusz, jeszcze zanim zaczął się atak na Ukrainę.

Niewykluczone, że mają plan pojmać Zełenskiego. Zresztą on o tym wprost mówi, że ma być zlikwidowany. Też mogę sobie wyobrazić, że po zajęciu Kijowa zostaną tam obstalowane nowe władze z ludzi posłusznych Moskwie – powiedział Kwaśniewski w Polsat News.

Polski polityk zwraca uwagę, że poza usunięciem ukraińskiego prezydenta, Putin dąży do powrotu Rosji sprzed kilkudziesięciu lat, więc nie poprzestanie na samej Ukrainie. Kto jest jego następnym celem?

Cel Putina jest oczywisty. On chce odtworzyć tę wielką Rosję, odtworzyć strefę wpływów. Ma już Białoruś. Chce mieć Ukrainę. Myślę, że zagrożone są takie kraje jak Mołdawia czy kraje na Kaukazie, Azji Centralnej – przewiduje Kwaśniewski.

Czytaj także