18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka strata [*]

Larry King nie żyje. Odeszła amerykańska legenda

Bartłomiej Ciepielewski
23.01.2021  15:52
Larry King zmarł w wieku 87 lat
Larry King zmarł w wieku 87 lat Fot: Erik Pendzich/REX/Shutterstock

W wieku 87 lat odszedł legendarny dziennikarz Larry King. Wieloletni pracownik CNN oraz nestor amerykańskiego dziennikarstwa chorował na COVID-19.

Larry King był prezenterem radiowym i telewizyjnym, docenianym przez całą Amerykę. Największą popularność zdobył on dzięki programowi telewizji CNN "Larry King Live". W trakcie trwania jego owocnej kariery udało mu się przeprowadzić tysiące wywiadów z celebrytami, światowymi liderami oraz politykami.

Z głębokim smutkiem Ora Media ogłasza śmierć naszego współzałożyciela, gospodarza programów i przyjaciela Larry'ego Kinga, który zmarł dziś rano w wieku 87 lat w Centrum Medycznym Cedars-Sinai w Los Angeles – przekazali przedstawiciele założonego przez Kinga studia.

Larry King ma na swoim koncie ponad 40 tysięcy wywiadów. Dyskutował między innymi z Władimirem Putinem, Margaret Thatcher oraz Michaiłem Gorbaczowem. Udało mu się również przeprowadzić rozmowy z celebrytami takimi jak między innymi Frank Sinatra, Michael Jordan, Barbra Streisand.

Larry King chorował na COVID-19

Legendarny dziennikarz na początku stycznia trafił do szpitala z powodu COVID-19. Od kilku lat zmagał się on z rozmaitymi problemami zdrowotnymi.

Larry King chorował na raka, cukrzycę, przeszedł kilka zawałów, a dwa lata temu doznał udaru. Mimo wielkiej wytrwałości 87-latek ostatecznie przegrał walkę o życie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze