18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wspaniałe wieści

Lek na grypę zwalczy koronawirusa. Zaczynają się testy na ludziach

01.04.2020  21:20
Lek na grypę zwalczy koronawirusa. Zaczynają się testy na ludziach
Lek na grypę zwalczy koronawirusa. Zaczynają się testy na ludziach Fot: Shutterstock

Koronawirus pokonany? Jest nadzieja! Japoński koncern Fujifilm rozpoczyna testy na ludziach. Być może już niedługo zażegnamy zagrożenie. 

Koronawirus zaatakował nas z ogromną siłą, a najgorsze jest to, że nie mamy na niego żadnego leku ani szczepienia. Naukowcy w pocie czoła szukają nowych substancji, które pomogłyby wygrać z pandemią.

Na dobry trop wpadł japoński koncern Fujifilm. Aktualnie rozpoczyna się ostatni etap badań leku przeciw grypie, który może zwalczyć także koronawirusa. W najbliższych dniach zostanie on podany ludziom, u których wykryto COVID-19.

Lek na koronawirusa już jest testowany

Lek, który badają Japończycy był już z powodzeniem wykorzystywany w leczeniu grypy i wirusa eboli. Być może teraz da nam nadzieję na pokonanie naszej nowej wojny biologicznej z koronawirusem. 

Lek, w którym pokładamy tak wielkie nadzieje to Avigan. Ma działanie głównie przeciwgorączkowe, a dodatkowo zapobiega namnażaniu się i rozprzestrzenianiu wirusa w organizmie. Trzymajmy kciuki za to, by stan monitorowanych pacjentów, którym poda się lek, faktycznie zaczął się poprawiać.

Już teraz Fujifilm zwiększył produkcję leku. Czekamy i wierzymy, że to faktycznie zadziała. 

Koronawirus na świecie

Czytaj także
Przeczytaj więcej