18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potem stał się cud

Lekarz błagali matkę o aborcję. Odmówiła, urodziła chłopca bez mózgu

29.11.2019  11:33
Lekarz błagali matkę o aborcję. Odmówiła, urodziła chłopca bez mózgu
Lekarz błagali matkę o aborcję. Odmówiła, urodziła chłopca bez mózgu Fot: Facebook

Aborcja to jedyna rzecz, którą doradzali lekarze Shelly Wall z Anglii, kiedy ta była w ciąży. Kobieta nie zdecydowała się na nią i urodziła synka, który praktycznie nie miał mózgu.

Aborcja - to było jedyne wyjście z tej sytuacji. Tak przynajmniej sądzili lekarze, którzy wielokrotnie namawiali Shelly Wall z Anglii na zabieg, kiedy ta nosiła pod sercem swojego syna - Noah.

Aborcja nie wchodziła w grę. Rodzice dali chłopcu szansę na życie

Chłopiec miał wiele wad rozwojowych, a największą z nich był niemalże całkowity brak mózgu. Noah posiadał jedynie 2% tego najważniejszego w funkcjonowaniu człowieka organu.

Myślę, że gdyby młodym ludziom zaoferowano taki wybór, mogliby odczuwać silną presję i podjęliby się tego. Ponieważ jesteśmy starszymi rodzicami, znamy nasze umysły i jesteśmy pozytywnymi ludźmi, chcieliśmy dać Noahowi szansę na życie

- mówił Rob, ojciec chłopca.

Noah przyszedł na świat i lekarze nie dawali mu szans na więcej, niż kilka dni życia. Ku zaskoczeniu wszystkich, chłopczyk trzymał się życia z całej siły, mimo tego iż zmagał się jeszcze z rozszczepionym kręgosłupem i wodogłowiem. 

Lekarze uprzedzali rodziców, że Noah będzie niepełnosprawny umysłowo i nie będzie w stanie mówić, widzieć, słyszeć ani się poruszać. Na przekór wszystkiemu i wszystkim - synek państwa Wall zaczął się rozwijać.

Po 3 latach, kiedy lekarze zrobili mu rezonans magnetyczny, nie mogli uwierzyć własnym oczom. W miejscu pustej czaszki znajdowało się... 80% mózgu! Teraz chłopczyk potrafi już mówić i przechodzi wszelkie oczekiwania medyków. Ma również nadzieję na to, że nauczy się chodzić - chociaż to jeszcze przed nim, obecnie porusza się na wózku.

Noah udowodnił, że cuda się zdarzają. Dzięki miłości rodziców ma szansę żyć i realizować swoje przyszłe plany. 

logo Tu się dzieje