18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przełom naukowy?

Ogłosił lekarstwo na koronawirusa. "Wyleczyłem 699 osób"

Wojciech Kozicki
30.03.2020  21:03
Lekarstwo na koronawirusa - lekarz z USA twierdzi, że skuteczna terapia jest możliwa
Lekarstwo na koronawirusa - lekarz z USA twierdzi, że skuteczna terapia jest możliwa Fot: Facebook/Action News Jax

Naukowcy i eksperci twierdzą, że lekarstwo i szczepionka na koronawirusa jeszcze długo nie będą dostępne na szeroką skalę. Tymczasem amerykański lekarz twierdzi, że leczenie COVID-19 jest możliwe JUŻ TERAZ, a on za pomocą już dostępnego lekarstwa wyleczył setki pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.

Lek na koronawirusa istnieje i jest dostępny na rynku? Amerykański lekarz rodzinny Vladimir Zelenko, który prowadzi dwie kliniki w Monroe w stanie Nowy Jork, twierdzi, że wyleczył już 699 osób cierpiących z powodu COVID-19. Użył specjalnej mieszanki leków, która zawiera m.in. m.in. azithromycin i hydroksychlorochinę, czyli pochodną chlorochiny stosowaną w leczeniu malarii.

Lekarz twierdzi, że jego „koktajl” sprawił, że u chorych objawy koroanwirusa takie jak duszności i kaszel ustąpiły po 4-6 godzinach, a żaden z jego pacjentów nie musiał być intubowany. Powiedział również, że jedynie 4 z nich musiało trafić do szpitala.

Dr Zelenko mówi, że całe leczenie trwa 5 dni i kończy się stuprocentowym sukcesem. Zelenko po raz pierwszy opublikował swoją wiadomość wideo na Facebooku w zeszłym tygodniu, wzywając prezydenta Trumpa do „doradzenia krajowi, że powinni przyjmować ten lek” – informuje polskatimes.pl.

Lek na koronawirusa

Zelenko poinformował media, że jego autorskie lekarstwo kosztuje jedynie 20 dolarów. Czy będzie wprowadzone do powszechnego użytku? Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej opublikował już listę środków, które mogą być stosowane w leczeniu COVID-19 i zwraca uwagę, że hydroksychlorochinę i chlorochinę należy „stosować jedynie w nagłych wypadkach w ograniczonej formie”.

Tymczasem „odkryciem” nowojorskiego lekarza zainteresował się podobno sam Donald Trump. Jego list otwarty został odczytał nieoficjalny doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych Sean Hannity. Czy polityk da lekarzowi rodzinnemu zielone światło, by ratować amerykańskich obywateli? Przypominjmy, że Trump poinformował ostatnio, że w USA trwają testy leków na malarię w zwalczaniu koronawirusa i zapowiada DOBRE WIADOMOŚCI.

Przeczytaj więcej
Komentarze