18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Naga prawda o epidemii

Pielęgniarki i lekarze zaczęli NAGI PROTEST! Goło i niewesoło

Wojciech Kozicki
28.04.2020  16:28
Koronawirus w Niemczech - na golasa walczą z epidemią
Koronawirus w Niemczech - na golasa walczą z epidemią Fot: Twitter

Epidemia koronawirusa w Niemczech, tak jak zapowiadała Angela Merkel, przybrała dramatyczny obrót. Lekarze z Niemiec mają już dość i nie dają rady. Jak sami twierdzą, czują się nadzy wobec epidemii, co postanowili wyrazić bardzo dosłownie. Ruszył nagi protest.

Niemcy boleśnie przegrywają z koronawirusem. Liczba chorych przekroczyła już 158 tys. osób, a ponad 6 tys. pacjentów zmarło. Niestety, kolejnych 2,5 tys. pacjentów jest w stanie ciężkim i nie wiadomo, czy uda im się przeżyć. Personel medyczny w Niemczech pracuje ponad siły i postanowił w nietypowy sposób pokazać swoją dramatyczną sytuację.

Koronawirus w Niemczech - naga prawda o epidemii

Niemiecki personel medyczny również ma problem z dostępem do środków ochronnych. To dlatego lekarze i pielęgniarki pokazują swoje zdjęcia nago, by uświadomić społeczeństwu, jak bezbronni są wobec patogenu z Wuhan.

Nagi prostest jest również apelem do rządu, że szpitale pilnie potrzebują sprzętu ochronnego. Medycy ostrzegają, że za chwilę może go zabraknąć i wybuchnie makabryczny kryzys.

Jesteśmy waszymi lekarzami rodzinnymi. Aby pracować w bezpieczny sposób, potrzebujemy sprzętu ochronnego. Jeśli nam go zabraknie, a mamy go mało, wyglądamy tak – napisał na Twitterze jeden z niemieckich lekarzy. (Wprost.pl)

Angela Merkel tymczasem ujawniła nowe prognozy i zwróciła uwagę, że szczyt zachorowań w Niemczech jeszcze nie nadszedł. Wcześniej ostrzegała, że zachoruje nawet 80% obywateli Niemiec.

logo Tu się dzieje