18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

miał nietypową broń

Polak bohaterem w Londynie! Zaatakował terrorystę mordującego ludzi [WIDEO]

30.11.2019  12:23
Polak bohaterem w Londynie! Zaatakował terrorystę mordującego ludzi [WIDEO]
Polak bohaterem w Londynie! Zaatakował terrorystę mordującego ludzi [WIDEO] Fot: Twitter

Polski imigrant bohaterem w Wielkiej Brytanii. Praktycznie nieuzbrojony, wraz z dwoma innymi śmiałkami, rzucił się na islamskiego terrorystę.

Piątkowy atak nożownika na London Bridge zszokował nie tylko Brytyjczyków, ale całą Europę. Terrorysta z nożem, ubrany w kamizelkę z materiałami wybuchowymi (jak się szczęśliwie okazało, była to jedynie atrapa), zaatakował niewinnych ludzi, kilka osób ranił, dwie zamordował.

Naprzeciw nożownikowi wyszło trzech mężczyzn, którzy bez broni zaczęli gonić sprawcę. Nagranie z ich bohaterskiego czynu trafiło do sieci.

Polak bohaterem

To na nim widzimy trzech śmiałków, powstrzymujących terrorystę gaśnicą i parasolem oraz jednego, który w rękach trzyma... półtorametrowy kieł wieloryba. Jak się szybko okazało, ten ostatni, to Łukasz, kucharz z Polski. Od wczoraj prawdziwy bohater, który być może uratował kilka żyć ludzkich...

Jak podają brytyjskie media, mężczyzna jest szefem kuchni w Fishmongers Hall. Gdy zobaczył zamachowca, zerwał wiszący na ścianie w restauracji kieł i rzucił się w pogoń za nożownikiem. W czasie obezwładniania terrorysty, sam został ranny w rękę.

Terrorysta na warunkowym

Zamachowiec z Londynu to 28-letni Usman Khan. W piątek, w czasie ataku na moście London Brdge, zamordował dwie osoby, kilka ranił. Zginął postrzelony przez policjanta.

Jak się okazało, Khan już wcześniej, w 2012 roku, został skazany za terroryzm. Miał być powiązany z Al-kaidą. Rok temu warunkowo opuścił więzienie.

Przeczytaj więcej
Komentarze