18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kusząca propozycja

200 złotych za trzecią dawkę szczepionki. Nowy pomysł rządu

14.12.2021  15:09
Rząd szykuje nagrody za szczepienia przeciw COVID-19
Rząd szykuje nagrody za szczepienia przeciw COVID-19 Fot: Nataliia Dudnyk/Shutterstock

Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19 nie cieszy się już taką popularnością jak dwie poprzednie. Politycy sięgają więc po kolejne akcje promocyjne, które pozwolą poprawić statystyki. Na Łotwie kusić mają karty podarunkowe o wartości 50 euro, które będzie można otrzymać po przyjęciu zastrzyku.

Łotewskie ministerstwo zdrowia przedstawiło propozycję wręczania seniorom kart podarunkowych o wartości 50 euro (ok. 230 zł) za przyjęcie dawki przypominającej szczepionki. Upominek będzie można odbierać osobiście lub upoważnić do tego wybraną osobę.

Nagroda za szczepienie

Zdaniem łotewskiego resortu zdrowia trzecia dawka szczepionki jest niezwykle istotna w przypadku seniorów. To właśnie najstarsze osoby są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby i śmierć.

Ministerstwo bierze pod uwagę to, że podstawowe szczepienie nie zapewnia optymalnej ochrony - informuje Baltic News Network.

Na Łotwie pełną dawkę szczepienia (bez przypominającej) przyjęło 1,23 mln obywateli, czyli około 65 proc. populacji. Na trzecią dawkę do tej pory zdecydowało się jedynie 7,5 proc. Łotyszów.

Zgodnie z zaleceniami ekspertów dodatkowe dawki preparatu przeciw COVID-19 w pierwszej kolejności trafiły do osób o osłabionej odporności, seniorów oraz pracowników medycznych, mających do czynienia z osobami zakażonymi koronaiwrusem. W Polsce do tej pory trzecią dawkę szczepionki przyjęło niespełna 215 tys. obywateli.