18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Strajk pilotów

Loty odwołane. Lufthansa uziemiona

Wojciech Kozicki
02.09.2022  16:54
Lufthansa opdwołuje loty. Strajk pilotów i problemy na lotniskach
Lufthansa opdwołuje loty. Strajk pilotów i problemy na lotniskach Fot: AP/Associated Press/East News

Loty z Niemiec do Polski i z Polski do Niemiec? Jeśli chcecie skorzystać z usług Lufthansy, to możecie mieć problem. Ok. 800 lotów zostało odwołanych. Powodem jest strajk pilotów w niemieckich liniach lotniczych. Utrudnienia na lotniskach dotkną ponad 130 tys. pasażerów!

Chaos i utrudnienia na lotniskach w piątek 2 września 2022 roku, liczne loty w Niemczech odwołane. Od północy w czwartek do północy w piątek trwa jednodniowy strajk pilotów linii Lufthansa. Problemy dotyczą głownie lotnisk we Frankfurcie i Monachium. Rzecznik związku zawodowego pilotów Vereinigung Cockpit (VC), Matthias Baier ogłosił, że niemieccy piloci żądają podwyżek i dodatków inflacyjnych. Fiasko negocjacji określił jako „zmarnowaną okazję”.

Strajk i odwołane loty. Lufthansa uziemiona przez pilotów

Vereinigung Cockpit (VC) informuje, że rozmowy z Lufthansą utknęły w martwym punkcie. Przewoźnik nie zgodził się na podwyżki w tym roku o 5,5 proc. dla około 5 tys. pilotów linii na lotach pasażerskich i towarowych (tzw. cargo) oraz dodatków inflacyjnych. Piloci rozpoczęli więc strajk, a Lufthansa musiała odwołać ok. 800 lotów, co dotknęła 130 000 pasażerów.

Jak ostrzega rmf24.pl, komplikacji w podróży mogą się spodziewać ci, którzy dziś mieli lecieć do Monachium i Frankfurtu nad Menem. Lufthansa odwołała także 2 połączenia z Warszawy i 4 z krakowskiego lotniska Balice. Loty z Gdańska i Poznania odbywają się bez zakłóceń.

W czwartek Lufthansa tłumaczyła, że żądania pilotów są zbyt kosztowne dla firmy. Według wyliczeń to ok. 900 mln euro w przeciągu dwóch lat, a koszty zatrudnienia wzrosłyby o 40 proc. W sierpniu linia zawarła już porozumienie z pracownikami naziemnymi, po tym jak ich strajki zmusiły Lufthansę do odwołania około 100 lotów - informuje Polsat News.