18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Loty i zamknięte granice

Warszawa zniknie z mapy! Rosja zdecydowała!

Wojciech Kozicki
06.08.2020  16:01
Rosyjskie linie lotnicze kontra Polska i Warszawa
Rosyjskie linie lotnicze kontra Polska i Warszawa Fot: Adam Burakowski/REPORTER

Lot z Rosji do Polski niemożliwy? Rosyjskie linie lotnicze Aerofłot odwołują rejsy do ponad 80 miast na świecie. Z map linii lotniczych zostanie wykreślona m.in. Warszawa. Podano dlaczego została podjęta taka ostra decyzja.

Rosyjskie linie lotnicze Aerofłot się nie cackają i kasują połączenia lotnicze, m.in. z Polską. Loty międzynarodowe są zawieszone jak na razie do 31 sierpnia. Agencja Ria Novosti tłumaczy, że podjęto takie działania ze względu na utrzymujące się zamknięcie granic.

Loty z Rosji do Warszawy odwołane

Polska już w czerwcu była na rosyjskiej liście tak zwanych kierunków priorytetowych. Rosyjski rząd zapowiedział, że w kwestii otwarcia granic będzie kierował się zasadą wzajemności – podaje biznes.interia.pl.

Tymczasem Polskie Linie Lotnicze LOT, jak podaje Interia, odmrażają przestrzeń powietrzną i przywracają kolejne połączenia lotnicze. Od września pojawiają się m.in. loty z Warszawy do Bydgoszczy i Lublina. Jesienią zostanie również zwiększona częstotliwość lotów międzynarodowych.

Przewoźnik zaoferuje kilka lotów tygodniowo do Larnaki czy Nicei, a także kilkanaście rejsów między innymi do Frankfurtu nad Menem, Amsterdamu, Paryża czy Londynu. Jednocześnie do prawie dwudziestu tygodniowo wzrośnie liczba połączeń do Brukseli, Pragi, Budapesztu i Wilna – informuje Interia.pl

Zagłosuj

Lubisz latać samolotem?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze