18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wymierzyli sprawiedliwość

"Łowcy pedofilów" dorwali 73-latka. Mężczyzna nie żyje

Bartłomiej Ciepielewski
05.05.2021  13:02
"Łowcy pedofilów" trafią za kratki
"Łowcy pedofilów" trafią za kratki Fot: Victoria Denisova/Shutterstock

Grupa nastolatków, zajmująca się wyłapywaniem pedofilów, zainicjowała randkę z 73-letnim mieszkańcem Arnhem. Mężczyzna po dotarciu na miejsce został dotkliwie pobity. Dzień później zmarł w szpitalu w wyniku poniesionych obrażeń.

Holenderski sąd wydał wyrok w sprawie siedmiu nastolatków, działających jako grupa "łowców pedofilów". Jesienią ubiegłego roku chłopcy w wieku od 15 do 18 lat zwabili do parku 73-latka, którego poznali na portalu randkowym.

Mężczyzna po dotarciu na miejsce został dotkliwie pobity. Dzień później zmarł w szpitalu, na skutek poniesionych obrażeń. Wymiar sprawiedliwości wymierzył napastnikom kary w wysokości od kilku miesięcy do roku więzienia. Dodatkowo zobowiązani będą do zapłacenia 60 tysięcy euro odszkodowania rodzinie zamordowanego.

Sędzia uzasadniając wyrok, stwierdził, że przeprowadzanie samosądów jest niezgodne z obowiązującym systemem prawnym. Obywatele nie są upoważnieni do zastępowania policji lub wymiaru sprawiedliwości.

Pedofilia w Holandii

W przeszłości Holandia słynęła z bardzo liberalnego podejścia do spraw pedofilii. Przez wiele lat funkcjonowało kilka ruchów i stowarzyszeń walczących o akceptację stosunków seksualnych z dziećmi.

Rok temu Nelson Maatman i Nobert de JOnge założyli partię PNVD, dążącą do zalegalizowania seksu z dziećmi oraz zwierzętami. Twórcy ruchu twierdzą, że kilkuletnie dzieci powinny same decydować o tym, czy chcą uprawiać seks. Co ciekawe, partia nadal istnieje, lecz zbierane są podpisy pod petycją o jej rozwiązanie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej