18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy rozdział

Łukaszenka RZUCA SIĘ na Kreml. Koniec przyjaźni?

06.05.2022  16:03
Łukaszenka rzuca się na Kreml
Łukaszenka rzuca się na Kreml Fot: AP/Associated Press/East News

Aleksander Łukaszenka do tej pory wydawał się największym przyjacielem Władimira Putina, ale nagle... Postanowił rzucić się na Kreml, który ostro skrytykował. Odważne posunięcie?

aBiałoruś od początku wojny Rosji z Ukrainą, murem stała za Rosją. Teraz jednak coś zmienia się we wzajemnych relacjach tych dwóch państw. Aleksander Łukaszenka rzucił się na Kreml.

Wydawało się, że przyjaźni Łukaszenki z Putinem nic nie jest w stanie zniszczyć, ale nagle doszło do dziwnego i niespodziewanego przetasowania sił. Białoruski dyktator rzucił sie na Kreml w zaskakujący sposób i mocno skrytykował politykę Putina. Tego jeszcze nie było.

Łukaszenka rzuca się na Kreml

Białoruski dyktator Aleksander Łukaszenka sprzeciwia się użyciu broni jądrowej. Jego zdaniem, jest to "niedopuszczalne, także dlatego, że jest obok nas" - cytuje przywódcę agencja Associated Press. Łukaszenka przyznał jednak, że nie jest w stanie powiedzieć na pewno, czy Rosja ma takie plany.

To nie jest za oceanem, jak Stany Zjednoczone. To w ogóle niedopuszczalne… że nasz glob może zostać zerwany z orbity i odlecimy nie wiadomo gdzie

- powiedział Łukaszenka w rozmowie z amerykańską agencją.

Aleksander Łukaszenka przyznał także, że nie spodziewał się, że rosyjska "operacja" na Ukrainie potrwa "tak długo". Polityk zapewnił także, że "robił wszystko", aby zapobiec konfliktowi, choć nie doprecyzował, co konkretnie. 

Tymczasem rosyjska polityka wojenna opiera się na straszeniu atomem wszystkich wokół od samego początku konfliktu. Władimir Putin nie cofnie się przed niczym w celu osiągnięcia swoich zamierzeń. Myślicie, że wścieknie się na kolegę?

Czytaj także