18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie strasz, nie strasz

Łukaszenka wygraża Polsce. "Nie takim łamaliśmy rogi"

12.05.2022  16:52
Aleksander Łukaszenka straszy Polską
Aleksander Łukaszenka straszy Polską Fot: Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News

Aleksander Łukaszenka w rozmowie z białoruską dziennikarką stwierdził, że Polska szykuje się do napaści na Białoruś. Atak miałby zostać przeprowadzony pod pretekstem ćwiczeń wojskowych. 67-letni przywódca zapewnia jednak, że białoruska armia bez problemu poradzi sobie z najeźdźcami.

Białoruski przywódca podczas najnowszego wywiadu został spytany o "możliwą napaść Polski na Białoruś". Łukaszenka bez zastanowienia odparł, że Polacy "już zaraz" mogą zaatakować, tłumacząc to ćwiczeniami wojskowymi.

Niech tylko spróbują, niech spróbują. Nie takim już łamaliśmy rogi - stwierdził przywódca.

Aleksander Łukaszenka zapowiedział, że w przypadku napaści Białoruś błyskawicznie odpowie. Zapewnił też rozmówczynię, że "bardzo uważnie obserwuje sytuację".

Łukaszenka mówi o wojnie

Straszenie Polską to jeden z elementów białoruskiej propagandy, która ma zmienić stosunek obywateli do naszego kraju. Białoruś nadal też stara się zdestabilizować Polskę, prowadząc operację hybrydową przy granicy.

Łukaszenka podczas wywiadu podkreślił znaczenie Rosji w utrzymaniu bezpieczeństwa jego kraju. Przyznał też, że pokonanie "państwa, które walczy na swojej ziemi" jest niemożliwe.

Zawsze rozumieliśmy, że nasza armia jest machiną przeciw NATO. Nie możemy też zapominać, że za nami jest Rosja, państwo nuklearne. Mamy odpowiednią umowę. Niedawno na ten temat rozmawialiśmy, często spotykamy się z prezydentem Rosji. Co więcej, nie można pokonać państwa, które walczy na swojej ziemi i o swoje terytorium, o swoją rodzinę, o swoje dzieci - mówił.

Kończąc, białoruski dyktator uznał, że wojna nie jest nikomu potrzebna, a dziennikarce doradził, by się nie martwiła, tylko zaczęła rodzić i wychowywać dzieci.

Czytaj także