18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brak słów, by to opisać...

MAKABRA W IRPIENIU. Rosjanie torturowali i gwałcili dzieci

05.04.2022  15:55
Rosjanie gwałcą i torturują dzieci
Rosjanie gwałcą i torturują dzieci Fot: AP/Associated Press/East News

Ukraińskie władze informują o kolejnych bestialskich działaniach rosyjskich żołnierzy. W Irpieniu znaleziono ciała kilkuletnich dzieci ze śladami tortur i gwałtu. Służby odkrywają też kolejne ciała cywilów.

W piątek Ukraińcy odbili z rąk Rosjan znajdujące w obwodzie kijowskim miasto Irpień. Rzeczniczka praw człowieka Ludymyła Denisowa informuje, że putinowskie bestie również tam dokonały masakry cywilów, nie oszczędzając nawet dzieci.

W Irpieniu znaleziono ciała dzieci poniżej 10 roku życia ze śladami gwałtu i tortur. Niezliczone przypadki tortur na cywilach są odnotowywane na obszarach wyzwolonych spod rosyjskiej okupacji -przekazała na Facebooku Denisowa.

Rosyjscy okupanci wymordowali też osoby przebywające w bazie turystycznej Prolisok. Jak dodała Ludymyła Deniosowa, znaleziono tam "trupy pięciu mężczyzn z rękoma zawiązanymi na plecach". Osoby te przed rozstrzelaniem były torturowane z niezwykłą brutalnością.

Zbrodnie rosyjskich żołnierzy

Mieszkańcu obwodu czernihowskiego informują, że tamtejsza ludność była przed okupantów przetrzymywana w piwnicach. Osoby te nie miały dostępu do lekarstw, a wyjście "nawet dla nabrania wiadra wody" przeprowadzane było pod konwojem.

Nie dawano żadnych lekarstw nawet tym, których życie zależy od preparatów. Człowiek chorujący na astmę zmarł, jego ciało pochowano w lesie - mówiła ukraińska rzeczniczka praw człowieka.

Ciała zakatowanych cywilów znaleziono również w obwodzie sumskim. Kolejne miejscowości odbijane z rąk putinowskich potworów pokazują skalę ludobójstwa, na jaką zgodził się Władimir Putin.

Czytaj także