18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sytuacja jest poważna

MOSKWA PŁONIE! Stolica Rosji w ogniu, gigantyczny pożar

29.06.2022  13:03
Gigantyczny pożar w Moskwie. Sytuacja jest poważna
Gigantyczny pożar w Moskwie. Sytuacja jest poważna Fot: Niccolo Bertoldi/Shutterstock, zdjęcie ilustracyjne

Alarm w Rosji. W stolicy państwa wybuchł gigantyczny pożar. Nad Moskwą unoszą się kłęby gęstego dymu. W gaszenie ognia zaangażowano wiele zastępów straży pożarnej.

Nad stolicą Rosji unoszą się kłęby żrącego, gęstego dymu. Rano w środę w mieście wybuchł potężny pożar. Ogień pojawił się początkowo na wysypisku śmieci położonym nieopodal autostrady Kashira. Płomienie szybko wydostały się jednak poza teren składowiska odpadów.

Pożar przeniósł się na pobliskie hale, w których składowane są m.in. opony. Wedle doniesień Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji, płonie już teren około dwóch tysięcy metrów kwadratowych.

Ogromny pożar w Moskwie

Służby alarmują, że gaszenie pożaru jest "wysoce skomplikowane". Na miejsce wysłano mobilne laboratorium stworzone do badania zawartości szkodliwych substancji w powietrzu. Ludziom zagraża jednak nie tylko żrący dym, ale i ogień. Służby mówią o "dużym obciążeniu ogniowym hangarów".

Z Moskwy docierają informacje o niebezpiecznych wybuchach na terenie objętym pożarem. Eksplodować miały butle z gazem, składowane na terenie płonącej fabryki.

Na miejscu wciąż pracują służby ratunkowe, w tym helikopter Ka-32, 20 jednostek strażackich i około 100 strażaków. Jak na razie nie ma informacji o ewentualnych ofiarach śmiertelnych i osobach rannych. Ministerstwo Spraw Nadzwyczajnych Rosji informuje, że najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru jest podpalenie.