18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Horror

Małżeństwo przeżyło piekło na ziemi. Stracili 12 dzieci w ciągu 3 lat

19.11.2019  20:13
Małżeństwo przeżyło piekło na ziemi. Stracili 12 dzieci w ciągu 3 lat
Małżeństwo przeżyło piekło na ziemi. Stracili 12 dzieci w ciągu 3 lat Fot: JOLANTA ZUCHNIEWICZ/FOTONOVA

Poronienie to problem, którego często się nie porusza. Pewne szkockie małżeństwo postanowiło wykazać się odwagą i głośno opowiedzieć o dramacie, który ich spotyka od 3 lat. 

Poronienie jest wielką tragedią dla osób, które chcą zostać rodzicami. Do dziś medycyna nie zawsze potrafi znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego jedna ciąża rozwija się zdrowo, a druga kończy w dramatycznych okolicznościach.

O dramacie, jakim za każdym razem jest poronienie, postanowiła opowiedzieć para Szkotów, która straciła już 12 dzieci. Wszystkie utraty ciąż miały miejsce w ciągu ostatnich 3 lat.

Poronienie to droga przez mękę

Jeszcze w ubiegłym miesiącu 34-letnia Amanda Gordon zaszła w obustronną ciążę pozamaciczną bliźniaczą. Według medyków szansa na taką ciążę wynosiła 1 na 100 000. Kobieta ma jednak wyjątkowego pecha. 

Oba płody zostały uwięzione w jajowodach i po 6. tygodniach kobieta poroniła. 

Teraz straciliśmy dwoje dzieci w 11. ciąży i nadal jesteśmy zdruzgotani, ale w końcu stajesz się jakby znieczulony, wiesz, co będzie dalej i tylko chcesz mieć to z głowy

- wyznała 34-latka.

Partner Amandy opisuje poronienie jako prawdziwe "tortury". Jest przekonany, że razem z ukochaną przeszli już wszystkie kręgi piekieł. Do dziś nie wiadomo, co powoduje u Amandy taki rozwój sytuacji. 

Przeszliśmy przez piekło i czujemy, że potrzebujemy odpowiedzi. Opieka i leczenie personelu NHS były wyjątkowe. Nie możemy ich winić, ale ten problem jest niedofinansowany, musimy przeznaczać więcej pieniędzy na badania nad poronieniami, abyśmy mogli się dowiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Co czwarta ciąża kończy się utratą dziecka. Myślę, że to szokująca liczba

- powiedział Robert, tata utraconych dzieci.

Para chce coś zrobić, żeby uzyskać pomoc i znaleźć odpowiedzi na najbardziej dręczące ich pytania. Wystosowali m.in. petycję wzywającą do zwiększenia finansowania badań dotyczących przyczyn poronień. Chcą wysłać ją do sekretarza gabinetu zdrowia Jeane Freeman.

Amanda i Robert mają czwórkę żyjących dzieci: 16-letnich bliźniaków Michaela i Calluma, 14-letniego Erina i 9-letniej Darcy. Wciąż nie tracą nadziei na to, że jeszcze kiedyś zostaną rodzicami.

Przeczytaj więcej
Komentarze