18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocna rzecz

2000 zł mandatu za rzucenie maseczki na ulicę. Surowe kary

01.06.2020  13:31
2000 zł mandatu za rzucenie maseczki na ulicę. Surowe kary
2000 zł mandatu za rzucenie maseczki na ulicę. Surowe kary Fot: Tiwiplusk/Shutterstock

Mandat za rzucenie maseczki ochronnej na ulicę to nowe prawo w Rzymie. Osoby, które się czegoś takiego dopuszczą, zapłacą nawet 550 euro kary (czyli ok. 2200 polskich złotych).

Mandat dla osób, które rzucą maseczkę ochronną na ulicę zamiast do kosza na śmieci. Takie surowe kary zostały wprowadzone w Rzymie, wszystko po to, by nieco zdyscyplinować wychodzące z pandemii społeczeństwo.

Ogromny mandat za niewyrzucenie maseczki do kosza

Władze Rzymu wprowadziły karę w zawrotnej wysokości 500 euro (to jest 2200 zł). To samo dotyczy również rękawiczek ochronnych. O nowym rozporządzeniu poinformowała burmistrz miasta, Virginia Raggi. 

To haniebne zachowanie będzie dzięki temu rozporządzeniu surowo karane

– ogłosiła Raggi.

Do tej pory, niestety, proceder wyrzucania środków ochrony osobistej gdziekolwiek był wyjątkowo nasilony. Mandat jest więc ostrą odpowiedzią na brak zahamowań społeczeństwa. Maseczki i jednorazowe rękawiczki wyrzucać trzeba więc do kontenerów z odpadkami niesegregowanymi.

W miesiącach kryzysu sanitarnego z powodu koronawirusa nasi pracownicy zakładu oczyszczania miasta wiele razy sygnalizowali nam, że muszą zbierać używane rękawiczki i maseczki rzucane na ziemię przez niewychowane osoby

– podkreśliła burmistrz.

Jednocześnie władze miasta Rzym zapewniają, że jest już bezpiecznie i turyści jak najbardziej mogą przyjeżdżać. Virginia Raggi zapewnia, że dane w przypadku tego miasta i przebiegu w nim pandemii koronawirusa są bardzo "pocieszające".

Aktualnie Rzym robi wszystko, by doszło do ożywienia pogrążonego w kryzysie biznesu.