18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

naród wybrany

Marihuana z nieba! Na głowy spadł ludziom ZIELONY DESZCZ

Emilia Waszczuk
04.09.2020  13:00
Deszcz marihuany spadł z nieba
Deszcz marihuany spadł z nieba Fot: MexChriss/Shuttestock

Deszcz marihuany spadł z nieba wprost na głowy mieszkańców Tel Awiwu. Czy to kolejny cud, którego doświadczył "naród wybrany"? Nie tym razem.

Trzeciego września Tel Awiw, a dokładniej główny plac miasta (plac Rabina), zamienił się w krainę szczęśliwości, w której z nieba zamiast deszczu nie sypie się manna, a susz dający odprężenie i poprawiający nastrój. Fakt - nie jest to produkt niezbędny do życia, niektórzy twierdzą jednak, że jakość owego życia znacząco podnosi. Stąd też nietypowe opady.

Deszcz marihuany w Tel Awiwie

Za narkotykowy deszcz nie odpowiada Pan Bóg, a aktywiści ubiegający się o legalizację w Izraelu marihuany. Już wcześniej działacze zapowiadali, że konopie będą spadały ludziom z nieba, teraz obietnicy dotrzymali.

Nad główny plac w mieście wypuścili dron, który rozrzucał małe zawiniątka z konopnym suszem. Nieliczni szczęśliwcy, którzy akurat natknęli się na nietypowy deszcz, plac opuścili z "opadami" w kieszeniach. Jak jednak donosi Agencja Reutera, większość towaru zgarnęła policja.

Marihuana leczy z koronawirusa?

W Izraelu podobnie jak w Polsce marihuana jest nielegalna. Jest jednak różnica - tam za posiadanie nie ma wyznaczonych kar. Od pewnego czasu kraj zdecydował także o dopuszczeniu do obrotu marihuany medycznej.

Tymczasem - jak udało się ustalić naukowcom - jeden ze składników konopi może pomóc w walce z epidemią koronawirusa SARS-COV-2. Kannabidiol (CBD) ma szanse ograniczyć nadmierny proces zapalny w płucach, prowadzący do zgonu u części chorych na COVID-19 - podaje PAP za naukowcami z Dental College of Georgia oraz Medical College of Georgia w Augusta.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze