18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nazistowskie metody

Rosjanie zatrudniają do obozów koncentracyjnych. "Godna pensja"

07.06.2022  13:34
Rosjanie zatrudniają do obozów koncentracyjnych
Rosjanie zatrudniają do obozów koncentracyjnych Fot: AP/Associated Press/East News

Doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko donosi, że Rosjanie poszukują pracowników do obozów koncentracyjnych na terytorium Ukrainy. Oferta pracy rozsyłana jest poprzez wiadomości SMS.

Petro Andriuszczenko opublikował w sieci wiadomości SMS rozsyłane przez Rosjan do mieszkańców Mariupola. Zawierają one ofertę pracy w "koloniach poprawczych" i "zakładach karnych".

Tak wygląda nazizm XXI wieku. Rosja i jej satelici nie ukrywają już swoich adresów, ani obecności izb tortur dla Ukraińców. Brak kadr wynika z likwidacji byłych zakładów karnych - napisał Andriuszczenko komentując rosyjskie SMS-y.

Okupanci próbują kusić Ukraińców "pakietami socjalnymi" oraz "godną pensją". Nie wiadomo jednak, gdzie dokładnie znajdują się oferowane miejsca pracy.

Dramat w Mariupolu

Agencja UNIAN donosi, że w Mariupolu nadal mieszka około 100 tys. cywilów. Miasto jest całkowicie zniszczone, brakuje wody, jedzenia oraz energii elektrycznej.

Codziennie w kolejce po żywność ustawia się 1,5-2 tys. osób, stoją w upale po sześć godzin, czekając na około 400 wydawanych zestawów; jedzenia nie wystarcza dla każdego – poinformował Andriuszczenko.

Ze względu na fatalne warunki sanitarne, brak leków, niedziałającą służbę zdrowia czy prowizoryczne groby w mieście istnieje ogromne ryzyko wybuchu epidemii. Władze już teraz mówią o przypadkach czerwonki i cholery.