18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Święty zbrodniarz

Duchowny pobłogosławił rzeźnika z Buczy. "Bitwy toczymy duszą"

06.04.2022  21:27
Masakra w Buczy. Cerkiew pobłogosławiła zbrodniarza
Masakra w Buczy. Cerkiew pobłogosławiła zbrodniarza Fot: Yaghobzadeh Alfred/ABACA/Abaca/East News, Twitter

Masakra w Buczy to rosyjska zbrodnia, która zmroziła świat. Takiego bestialstwa nie było od czasów II wojny światowej! Tymczasem podpułkownik Azatbek Omurbekow, nazywany już "rzeźnikiem z Buczy", został pobłogosławiony przez rosyjski Kościół prawosławny. Cerkiew coraz mocniej kibicuje mordowaniu Ukraińców i gloryfikuje morderców oraz zbrodniarzy.

Władze Ukrainy zapowiadają, że rosyjscy zbrodniarze, którzy odpowiadają m.in. za masakrę w Buczy, zostaną ukarani. Ustalono, że we wspomnianej hekatombie brał udział podpułkownik Azatbek Omurbekow, nazywany już "rzeźnikiem z Buczy". Okazało się jednak, że zanim dokonał rzezi na ukraińskich cywilach, został pobłogosławiony przez Kościół prawosławny.

Zbrodniarz z Buczy pobłogosławiony przez moskiewską Cerkiew

40-letni podpułkownik Azatbek Omurbekow jest dowódcą 64. Samodzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych, wchodzącą w skład 35. Armii Wschodniego Okręgu Wojskowego, która toczyła walki w okolicach Buczy. To właśnie ta grupa zwyrodnialców bezlitośnie mordowała w miejscowościach Bucza, Irpień i Hostomel pod Kijowem. 

Jak wynika z ujawnionych informacji, Azatbek Omurbekow miał wydawać rozkazy strzelania do cywilów w Buczy. Dla świata jest potworem z piekła rodem, a w Rosji uważany jest za bohatera i wzór wszelkich cnót. Kilka miesięcy przed rozpoczęciem przez Rosję wojny w Ukrainie, został pobłogosławiony przez prawosławnego księdza.

Historia pokazuje, że większość naszych bitew toczymy duszą. Broń nie jest najważniejsza – miał powiedzieć Omurbekow, cytowany przez InformNapalm. (Onet.pl)

Azatbek Omurbekow pochodzi z kraju chabarowskiego leżącego nad Morzem Ochockim na dalekim wschodzie Rosji. Podobno mieszka w miejscowości Kniazie Wołkonskoje. Międzynarodowa grupa wolontariuszy i dziennikarzy InformNapalm  upubliczniła w internecie jego adres mailowy, numer telefonu oraz adres zamieszkania.

Okazało się również, że Omurbekow w 2014 roku, kiedy Rosja zaanektowała Krym i zaczęła podstępnie atakować Donbas, dostał medal od Dmitrija Bułgakowa, zastępcy ministra obrony Federacji Rosyjskiej. 

Przed wojną podpułkownik Azatbek Asanbekowicz Omurbekow został z pompą pobłogosławiony przez prawosławnego biskupa i wygłosił wzniosłe przemówienie o wojnie... – pisze Super Express.

Czytaj także