18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To jego koniec?

Masakra w Buczy. Szokujące słowa papieża

05.04.2022  10:45
Masakra w Buczy. Kontrowersyjna wypowiedź papieża Franciszka
Masakra w Buczy. Kontrowersyjna wypowiedź papieża Franciszka Fot: TZ/East News/East News

Masakra w Buczy to zbrodnia jak z horroru, której dopuściły się zwierzęta w rosyjskich mundurach. Okazuje się, że ta masakra nie jest jednoznacznie potępiana. Rząd USA oficjalnie nie uznał jej za ludobójstwo, a papież Franciszek obwinia o nią… nie tylko Rosjan! Dziennikarz Jerzy Bokłażec nazwał słowa papieża "moralnym skandalem".

Masakra w Buczy wstrząsnęła światem. Poza jasnym i oficjalnym potępieniem masakry dokonanej przez Rosjan, pojawiają się też kontrowersyjne i szokujące wypowiedzi. Rząd USA oświadczył, że rzeź w Buczy nie jest ludobójstwem. Papież Franciszek stwierdził natomiast, że „wszyscy jesteśmy winni”, nie wskazując jednoznacznie Rosji jako sprawcy masakry.

Papież apeluje o pokój i obwinia "wszystkich" za wojnę

W internecie wybuchła burza, a wypowiedź papieża Franciszka okrzyknięta została „skandalem moralnym” i „kompromitacją Kościoła”. Wierni apelują, by papież nazwał zło po imieniu, konkretnie określał winnych i nie rozmywał odpowiedzialności bezpośrednich sprawców masakry w Buczy.

Trzeba płakać na grobach. Nie zależy nam już na młodych? Napawa mnie bólem, to co dziś się dzieje. Nie uczymy się. Niech Pan zmiłuje się nad nami, nad każdym z nas. Wszyscy jesteśmy winni! #Pokój #Ukraina – napisał papież na Twitterze.

Jednocześnie papież Franciszek przyznał niedawno, że rozważa podróż do Kijowa.