18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

KLINIKA SPŁYNĘŁA KRWIĄ

Masakra. PACJENCI ZAMORDOWANI WE WŁASNYCH ŁÓŻKACH

29.04.2021  15:18
Masakra w klinice. Pacjenci zamordowani
Masakra w klinice. Pacjenci zamordowani Fot: Igrikk/Shutterstock

Przerażające odkrycie w klinice. Czworo pacjentów straciło życie we własnych łóżkach. Zostali zakatowani, a sprawczyni masakry ujęta.

Przerażająca zbrodnia w klinice dla osób niepełnosprawnych umysłowo w Niemczech. W placówce w Poczdamie doszło do brutalnego zabójstwa czterech osób, piąta jest w stanie ciężkim.

Wszystkie ofiary ataku zostały znalezione w swoich łóżkach, narzędziem zbrodni miał być nóż. Policja informuje o "ciężkich obrażeniach zewnętrznych powstałych w wyniku przemocy".

Pacjenci zamordowani. Sprawcą pracownica kliniki

Niemiecki dziennik "Bild" informuje, że żadna z ofiar nie była w stanie bronić się przed atakiem ze względu na głęboką niepełnosprawność. W sumie w klinice zginęło dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Jest też piąta ofiara - jej płeć nie jest znana, pacjent/ka kliniki jest w stanie ciężkim.

Do morderstwa przyznała się 51-letnia pracownica placówki - podaje portal Potsdamer Neuste Nachrichten. Nie wiadomo, jaką funkcję pełniła w klinice. Kobieta miała po dokonaniu zbrodni wrócić do domu i powiedzieć mężowi: "zabiłam ludzi". To on zawiadomił policję. Morderczyni została zatrzymana, jednak nie chce współpracować ze śledczymi i złożyć zeznań. Nie wiadomo, jakie były motywy jej działania.

Klinika, w której doszło do szokującego morderstwa, to So-nelda-von-Saldern-Haus, placówka przyjmująca wyłącznie pacjentów z niepełnosprawnością umysłową. Klinika zatrudnia około 300 pracowników, w tym pielęgniarek, wykwalifikowanych pedagogów i terapeutów. Na terenie ośrodka funkcjonują między innymi przychodnia lecznicza, poradnie, przedszkole, szkoły czy miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze