18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Konieczne kroki

Maseczki znowu obowiązkowe na zewnątrz. Drastyczny powrót pandemii

25.07.2020  18:38
Maseczki znowu obowiązkowe na zewnątrz. Drastyczny powrót pandemii
Maseczki znowu obowiązkowe na zewnątrz. Drastyczny powrót pandemii Fot: MAD.vertise/Shutterstock

Francja walczy z ogromnym wzrostem zachorowań na COVID-19. Z tej przyczyny rząd zdecydował o powrocie do niektórych obostrzeń. Miejmy nadzieję, że ich zastosowanie realnie pomoże w walce z chorobą.

Francja zmaga się z koronawirusem niemalże na nowo. W ciągu ostatnich tygodni na COVID-19 zachorowało aż 66 proc. więcej osób niż jeszcze trzy tygodnie temu. Rząd reaguje natychmiast.

Wiele osób bardzo chce wierzyć, że mamy pandemię koronawirusa za sobą, ale to nieprawda. Przeciwnik dalej jest groźny i jedynie czeka na nasze potknięcia w przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i higieny.

Francja: Obowiązek noszenia maseczek na dworze

Francuscy eksperci przypuszczają, że wzrost zachorowań wynika z lata i urlopów. Ich zdaniem Francuzi stracili czujność, a to przekłada się właśnie na powrót pandemii w pełnej krasie.

W trakcie lata i wakacji zachowywanie dystansu podczas witania się, (...) podczas rozmów, regularne mycie rąk i noszenie maseczek w zamkniętych pomieszczeniach może wydawać się sztuczne

– cytuje francuskiego eksperta "Daily Mail".

Francja przywróciła obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, również na dworze. Rząd podkreśla, że wyłącznie wspólny wysiłek może skutkować zahamowaniem dramatu.