18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fala śmierci

Masowe zatrucie alkoholem. 17 osób nie żyje

08.10.2021  15:09
Masowe zatrucie alkoholem w Rosji
Masowe zatrucie alkoholem w Rosji Fot: Joseph L Varga/Shutterstock

Nie żyje co najmniej 17 osób, a wielu poszkodowanych nadal trafia do szpitali po zatruciu podrabianym alkoholem. Agencja TASS poinformowała o zatrzymaniu przez policję trzech osób podejrzanych o rozprowadzanie śmiertelnego trunku.

Fala śmiertelnych zatruć podrabianym alkoholem miała miejsce w obwodzie orenburskim (Rosja). Służby już wcześniej namierzyły magazyn nielegalnego trunku, a także miejsce gdzie powstawał.

Niestety, na ratowanie sytuacji było już za późno. Pierwsze zgony po zatruciu etanolem stwierdzono już w czwartek. Zmarło wtedy dziewięć osób, które przebywały w szpitalach z objawami poważnego zatrucia. Ofiary miały od 36 do 76 lat.

Fala śmierci po zatruciu alkoholem

Rosyjski dziennik Kommersant poinformował, że służby zatrzymały trzy osoby podejrzane o wytwarzanie i sprzedaż podrobionego alkoholu. Trunek rozprowadzano w mieście Orsk.

Jak informuje TASS, we krwi ofiar wykryto czysty etanol. W niektórych przypadkach stężenie było nawet pięciokrotnie wyższe od dawki śmiertelnej. W szpitalach walczą o życie kolejne 33 osoby, które wypiły nielegalny trunek.

W 2016 roku w miejscowości Irkuck (Syberia) zmarło 78 osób, które zdecydowały się na konsumpcję środków kosmetycznych na bazie metanolu. Od tamtej pory w kraju zaostrzono odpowiedzialność karną za łamanie wytycznych podczas produkcji i sprzedaży środków na bazie spirytusu.

Czytaj także
Przeczytaj więcej